Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 1. 2016
ptali jsme se

Hrůzné obrázky na cigaretách? Čechy od kouření neodradí!

Zdroj: TN.cz

Kuřáci to budou mít v budoucnu nejspíš čím dál těžší. Kromě avizovaného zdražení cigaret a možného zákazu kouření v restauracích a hospodách se chystá i úprava vzhledu cigaretových krabiček. Již od května by se tak na všech krabičkách měly objevovat strašidelné obrázky zdravotních problémů, které kouření způsobuje. Vydali jsme se tedy zeptat kuřáků do ulic, zdali je tyto obrázky do budoucna od kouření odradí.

"Fuj, je to opravdu nechutné," říká takřka každý při pohledu na obrázky zdravotních problémů způsobených kouřením. Zároveň ale jedním dechem dodávají, že přestat kouřit je nedonutí. Na respondenty v ulicích jsme se tentokrát vybavili papíry s vytištěnými obrázky, které se budou v brzké době objevovat na cigaretových krabičkách po celé EU.

 

Někteří z oslovených lidí věří, že se jedná o dobrou kampaň a že určitě alespoň některé lidi přesvědčí s kouřením přestat nebo ho alespoň omezit. Většinu respondentů ale nechávají obrázky chladnými a tvrdí, že budou vesele kouřit dál. "Víte, co se říká? Kouřil, umřel. Nekouřil, umřel taky," odpovídá s úsměvem mladá dáma.

 

 

A i těm, kterým se obrázky na pohled hnusí, se kouření zcela nezprotiví: "Tak to otočím nebo to dám do kabelky a nekoukám na to," poradí si s nevzhlednými obrázky oslovená paní. "Tak v nejhorším si to přendám do tabatěrky," říká nám za chvíli pro změnu pán. Češi si zkrátka vždycky poradí.

 

"Se mnou to nic neudělá, já kouřím rád a budu kouřit dál," shrnuje situaci i mnoha dalších lidí mladý muž. Ne všichni jsou ale se svým kouřením spokojeni. Ti, kteří se snaží přestat ale tvrdí, že to nebudou dělat kvůli nějakým obrázkům, ale kvůli sobě. "Obrázky mě neodradí, ale stejně se snažím přestat," přiznává slečna.

TN.cz/Jakub Deml

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.1. | 13:57 lup3
9
Tyto obrázky by meli dostávat poslanci s výplatnicí, aby věděli, že žijí v ...
17.1. | 16:10 Andrea Vá
0
To je hloupost nejake odstrasujici obrazky. Je dokazane, ze zavislost na ...
24.3. | 13:57 Andrejlk Andrejevics
0
Náhlasit nevhodný komentář
*lo e-cigaro, klasicka, smrdí, špiní škodí a naprosto zbytečně, závislí jste na nikotinu, né na dehtu, dehet tam jenom překáží. Proto ano si demeent pokud kouříš, ne nechutná ti to, lžeš sám sobě si piitomec.. dokud si to nepřiznáš v piitomosti pouze rosteš.. e-cigo "chutná" klasika ...
24.3. | 13:54 Andrejlk Andrejevics
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pochopte to už konečně že závislost na nikotinu jedna z nejsilnějších ze všech drog, daleko za heroinem, perníkem, na úrovni alkoholu, s fyzickou závislostí, jen pitomec může v době e-cigarety kouřit, já zkoušel 500x přestat, a nakonec jsem se smířil že brzo zdechnu ! Ale naštěstí mi život zachráni*
17.1. | 16:51 Hana Rajdlová Pacáková
0
Náhlasit nevhodný komentář
Myslím si,že by ty prachy,které tahle kampaň stála,měli dát na bohulibější činnost....třeba dětské domovy a podobně.Autorovi muselo být od začátku jasné,že je to k ničemu,tak jako neodradily nápisy na cigaretách,tak neodradí většinu kuřáků ani toto.To si asi zase někdo potřeboval namastit kapsu :(
17.1. | 16:10 Andrea Vá
0
Náhlasit nevhodný komentář
To je hloupost nejake odstrasujici obrazky. Je dokazane, ze zavislost na cigaretach je stejna jako zavislost na heraku. Cloveku drogove zavislimu se muzou promitat dokumenty i obrazky, co zpusobi uzivani, ale mysli si, ze jsou nesmrtelni a jim se to stat nemuze nebo jim je to fuk
17.1. | 01:32 twisteer
3
Náhlasit nevhodný komentář
Ja to nejak moc nechapu. Proc stat se snazi kuraku zbavit, kdyz je to jeho nejvetsi prijem? Ok tohle si mohou dovolit staty kde nemaji prijem jen z cigaret. Takze ok kdyz ze dne na den vsichni kuraci pr3stanou kourit tak kde stat vezme prachy? Domyslel to tam nekdo s tech de.bilu?
17.1. | 00:09 Milan Valko
1
Náhlasit nevhodný komentář
A aké odstrašujúce obrázky budú pred voľbami? Veď politici nám tiež ničia zdravie.
16.1. | 13:57 lup3
9
Náhlasit nevhodný komentář
Tyto obrázky by meli dostávat poslanci s výplatnicí, aby věděli, že žijí v luxusu díky daním z tabáku a zničeného zdraví svých voličů.
16.1. | 10:41 Miroslav Hanko
8
Náhlasit nevhodný komentář
Prodej tabatěrek by mohl být dobrý byznys .
16.1. | 07:28 Tomáš Smolík
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ukazujete špatné obrázky. http://i.idnes.cz/15/093/cl5/JB5e2ab4_gra.jpg