Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.3. 2017 21:31
tragédie

Hvězda filmů Štěstí a Divoké včely náhle zemřela! Zdeňkovi bylo 38

Zdeněk Raušer
Zdroj: Profimedia
Zdeněk Raušer v neděli zemřel

Minulou neděli zemřela hvězda filmů režiséra Bohdana Slámy. Zdeňku Raušerovi, který se proslavil rolí Káji ve filmu Divoké včely, bylo pouhých osmatřicet let.

Jeho jméno nikdy neplnilo titulní strany bulvárních deníku, přesto si jeho tvář vybaví každý, kdo alespoň jednou viděl film Divoké včely. Tehdy 22letý Zdeněk dostal od Slámy příležitost, o které mnoho herců sní - hlavní roli ve filmu. To bylo v roce 2001. O čtyři roky později si zahrál i v dalším Slámově filmu Štěstí.

 

V Divokých včelách ztvárnil osmnáctiletého Káju, který bydlí ve vesnici na severní Moravě a je bezhlavě zamilovaný do prodavačky Božky. Jenže ta chodí s místním frajírkem Laďou. Když do vesnice přijede z Prahy Kájův starší bratr Péťa, který se živí jako cesťák, začnou se vztahy mezi jednotlivými postavami proměňovat. Zatímco Božka, pociťující snad nejvíce vesnickou nudu a beznaděj, nakonec zůstává, Kája, který přišel o panictví, odjíždí s bratrem.

 

Sláma tehdy ve filmu proti sobě postavil partu zkušených herců a absolutní neherce. Raušer patřil do té druhé skupiny. "Postava Káji nejde hrát, proto jsem do ní obsadil neherce z Rýmařova Zdeňka Raušera," vysvětloval před lety Sláma.

 

 

Raušer toho moc nenamluvil ani ve filmu, ani v reálu. Sláma ho našel v jedné rýmařovské hospodě po asi tříletém neúspěšném hledání hlavního protagonisty - neherce. V jednom rozhovoru po natočení Divokých včel o něm Sláma doslova řekl: "On nám teda hlavně ze začátku vůbec nevěřil, že jsme ňácí filmaři, že jo...myslel si, že si z něj jenom někdo dělá prdel."

 

"Co mám napsat. Zemřel něžný a plachý Zdeňa. Nečekaně. Je to moc smutný," reagovala na smutnou zprávu jeho kolegyně Tatiana Vilhelmová.

 

Zdeněk Raušer se narodil 14. srpna 1978. Vystudoval střední odborné učiliště v Rýmařově a stal se brzy opravářem zemědělských strojů. Pak pracoval jako seřizovač tkalcovských strojů v podniku Hedva. Pracoval také jako svářeč. Později se ocitl bez práce.

 

Miloval knihy Jaroslava Foglara, na televizi se téměř nedíval. Výjimku tvořily jeho oblíbené filmy Dědictví aneb Kurvahošigutntag nebo Slunce, seno, jahody.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HERECKÝ SVĚT TRUCHLÍ: Zemřela hvězda z filmu o Harrym Potterovi!

Rána pro svět filmu: Ve věku 36 let náhle zemřela hvězda jednoho z nejslavnějších seriálů současnosti!

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

1.3. | 17:43 kimy69
3
Sperma1, copak neslyšíš ? Běž otevřít, někdo u vás zvoní. Asi to bude ta pepka ...
1.3. | 17:36 sperma1
-7
!! Herec !! Koho zajímají blbi herci ??nikoho ! Az já umřu ta to bude ve všech ...
2.3. | 15:52 Petr Kelenda
0
Náhlasit nevhodný komentář
To nejdůležitější tu chybí! Příčina smrti. Možná je to tajné, jestli se přecpal léky na erekci... Asi,to tak bude.
1.3. | 19:15 sperma1
-6
Náhlasit nevhodný komentář
! pravda ! mam pravdu ! nechapu co vsichni maji proti moji pravde ? asi jste hodne nestastni sami se sebou ze nikdy nemate pravdu...proto mi davate palce dolu za pravdu ! ale vim ze mam pravdu ! protoze mam skoro vzdycky pravdu !
1.3. | 18:28 Superchlap Superžena
0
Náhlasit nevhodný komentář
Sperma az ty zdechnes tak to bude statni svatek a bude se jmenovat statni svatek osvobozeni od dementa chvala panu krystu
1.3. | 18:08 Jarmila Černá
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Taky máme kocoura, ale nikdy by mně nenapadlo, že by se mohl zaseknout ve ventilačce. Hlavně že ho zachránili, kluci zlatý hasičský.
1.3. | 17:43 kimy69
3
Náhlasit nevhodný komentář
Sperma1, copak neslyšíš ? Běž otevřít, někdo u vás zvoní. Asi to bude ta pepka a jde si pro tebe, ty debille...
1.3. | 17:36 sperma1
-7
Náhlasit nevhodný komentář
!! Herec !! Koho zajímají blbi herci ??nikoho ! Az já umřu ta to bude ve všech médiích ! Ale jenom obyčejní herci nikoho nezajímají !! Problém by byl kdyby zemřel úspěšný člověk ! A ne blby herec !! Mohla by aji klepnout pepka všechny kteří tady píšou dementni komentáře !! Ti by nikomu nechyběli !