Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 6. 2018
Otestujte se!

Hýbe se vám tento obrázek? Navštivte lékaře, varuje psycholog

Akiyoshi Kitaoka - optické iluze
Zdroj: Profimedia, Facebook

Japonský psycholog Akiyoshi Kitaoki zveřejnil jednu ze svých dalších optických iluzí, která by měla určit míru stresu, kterému jste vystaveni. Jak vidíte obrázek vy? Pokud se vám kruhy hýbou až nebezpečně rychle, je možné, že se nevyhnete péči lékařů!

Mistr optických iluzí Akiyoshi Kitaoka tvrdí, že právě zdánlivě pohyblivé obrázky mohou určit míru stresu u lidí už za dvě sekundy.

 

Akiyoshi Kitaoka - optické iluze
Zdroj: facebook

 

Pokud se vám kruhy v této optické iluzi nehýbou, tak vám gratulujeme! Jste v ideálním psychickém stavu. Pokud vidíte kruhy v mírném pohybu, jste pravděpodobně velmi unavení a měli byste jít spát alespoň na 8 hodin. Jestli se kruhy však hýbou až příliš rychle, doporučuje psycholog, abyste navštívili lékaře a nebránili se případné hospitalizaci.

 

Kitaoka za svůj profesní život přišel s desítkami optických klamů, jeden z nejznámějších jsou takzvaní "hýbající se hadi". Na další optické klamy se podívejte do galerie!

 

16

GALERIE: Akiyoshi Kitaoka - optické iluze

Zdroj: Profimedia

Akiyoshi Kitaoka - optické iluze - 1

Hodnocení:

 

A proč vůbec vidíme obrázky, které by jinak měly být statické, v pohybu? Podle vědců mohou za zdánlivý pohyb neuronová vlákna v mozku, nikoliv přímo v oku. Právě proto může naše vnímání ovlivnit míra stresu. Dalšími faktory je pak například kontrast mezi jednotlivými obrazci a různá intenzita jasu.

nor TN.cz
Reklama