Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 2. 2016
Nemáte je doma?

Nebezpečné lampy zranily několik lidí! IKEA je stahuje z prodeje

Ikea
Zdroj: Profimedia

IKEA stahuje z prodeje tři nebezpečné lampy, padají jim stínidla a několik zákazníků už zranily. Jde o stropní lampy Lock, Hyby a Rinna. Lidé mají světla odmontovat a vrátit do prodejny, peníze dostanou zpět.

"IKEA obdržela zprávy od několika zákazníků, kterým se přihodilo, že u výše zmíněných lamp spadlo stínidlo. U některých případů bylo potřeba lékařské ošetření," uvedla švédská firma s nábytkem v tiskové zprávě.

 

Výrobky prochází bezpečnostními testy, i navzdory tomu jsou ale některé stropní lampy nebezpečné. IKEA se proto omluvila a vyzvala zákazníky, aby lampy Lock, Hyby nebo Rinna vrátili.

 

Stropní lampy IKEA zranily několik lidí
Zdroj: IKEA

 

"V zájmu ochrany našich zákazníků a abychom zabránili dalším případným nehodám, stahujeme tyto výrobky z prodeje a zákazníkům za vrácené výrobky vyplatíme plnou náhradu," ujistila IKEA.

 

Stropní lampy mohou zákazníci vrátit do jakékoliv prodejny, není potřeba předložit doklad o nákupu. " Pro více informací se mohou zákazníci obrátit na Kontaktní centrum IKEA na telefonu 234 567 890," stojí v tiskové zprávě.

 

 

Stropní světla Lock a Hyby se prodávají ve všech zemích, kde IKEA působí. První z nich je v prodeji už od roku 2002, druhé od roku 2012. Stropní lampa RINNA se prodává v 11 evropských zemích a v Číně od roku 2010.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak si poradíte s nejčastějšími domácími nehodami

Zařiďte dětský pokoj podle moderních trendů

DIY: Romantický krajkový lustr

DIY: Jak si vyrobit svícen z plechovky

Těžce zraněná žena: Neuvěříte, co na ni z nebe spadlo!

ŠOKUJÍCÍ ZPOVĚĎ: Dívka málem zemřela! Neuvěříte, co jí dostalo na hranici života a smrti

epa TN.cz