Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.2. 2016 18:22
Zima horší než válka

Imigranti prchají z Finska zpět do Iráku. Je nám zima, skuhrají

Tisíce Iráčanů, kteří přicestovali do Finska, se vracejí zpátky na Blízký východ. Nebyli vyhoštěni, prostě se rozhodli vrátit zpátky do vlasti. Finsko jena jejich poměry prý příliš mrazivé.

Vyměnit pouštní slunce za zimu Skandinávie evidentně není nic jednoduchého. Důkazem je přístup řady uprchlíků z Iráku, kteří ze země sužované Islámským státem prchli za lepším životem do Finska.


Nyní se totiž tisíce z nich vracejí zpátky do vlasti. A důvod? Někteří si stěžují na rodinné problémy, jiní ovšem přiznávají, že je na ně ve Finsku zkrátka příliš velká zima.A jak jim teplo chybělo, dokazují fotografie z letiště z Bagdádu, kde letadla s navrátilci přistávají. Iráčané se totiž houfně vrhají k zemi a líbají zem.


O další emotivní scény se starají příbuzní navrátilců z Finska, kteří samou radostí z toho, že znovu vidí příbuzné, nedokáží zadržet slzy, píše britský Daily Mail.


14

GALERIE: Uprchlíci prchají z Finska před zimou

Zdroj: Profimedia

Uprchlíci prchají z Finska před zimou

Hodnocení:


Vše tak napovídá tomu, že teplo je pro ně důležitější než život daleko od muslimských fanatiků. Žádosti o azyl ve Finsku zatím stáhlo asi 4100 uprchlíků, převážně mladých Iráčanů. Úřady odhadují, že číslo vzroste minimálně na pět tisíc.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Holčička se natáčela den po dni. Potom přišlo něco strašlivého

Vybíraví uprchlíci: Nelíbilo se jim ubytování a tři dny odmítali vystoupit z autobusu

pez TN.cz