Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 5. 2015
Nespokojení běženci

Imigranti zuří: V Evropě to smrdí močí, je tu hůř než v Africe

Imigranti ve Francii stanují pod mostem - 1
Zdroj: Twitter

Běženci, kteří na svůj další osud čekají v Paříži, si stěžují, že mají horší podmínky, než měli v Africe. Paříž je podle nich hlučná a páchne močí. Spát musí ve stanech pod železničním mostem.

Kdo by čekal, že žadatelé o azyl budou vděční, že se dostali do Evropy, mýlil by se. Uprchlíci z Afriky, kteří se dostali do Paříže, si stěžují na strašné podmínky. V přelidněné Paříži vláda nevěděla, co s nimi, tak na svůj další osud čekají v provizorním stanovém táboře pod jedním z železničních viaduktů.

 

Uprchlíci ze stanového tábora by nejraději pokračovali dále do Británie. A tak je symbolické, že skončili pod mostem, po němž jezdí vlaky Eurostar spojující francouzskou metropoli s Londýnem. Britové ale další uprchlíky nevítají zrovna s otevřenou náručí, takže žadatelům o azyl nezbývá, než na čekat, co s nimi bude dál.

 

"Jak tu máme spát? Celou dobu tu příšerně smrdí moč, počasí je studené, není tu ani žádná koupelna. Nemáme jídlo. Tohle není život. Určitě jsem nečekal, že to v Evropě bude vypadat takhle," řekl jeden z nespokojených uprchlíků britskému listu Daily Mail.


 

Kromě toho si běženci stěžují na příšerný hluk. Vadí jim také, že musí spát ve stanech postavených na dřevěných paletách. Takhle příšerné podmínky jsme neměli ani v Africe, shodují se uprchlíci. Jiní zase tvrdí, že Itálie se o ně předtím starala lépe. Jenže italské uprchlické tábory už doslova praskají ve švech. Část uprchlíků by z Itálie měla zamířit také do České republiky.

 

Francouzské úřady už usilovně pracují na tom, jak uprchlíkům zajistit lepší podmínky. Ale v Paříži volnou lokalitu najdou těžko. Vyhnat je ze současného stanoviště nemá příliš cenu. Pokud jim Francouzi nenabídnou adekvátní bydlení, tak holt uprchlíci rozloží stanové městečko někde jinde.
 

ČTĚTE VÍCE:

Policisté zkopali nelegální imigranty, násilí zachytila kamera!

Imigranti žili v neuvěřitelné špíně! Fotky z utečeneckého kempu

Italové lovili z moře další imigranty: Kdo tohle zastaví?

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

29.5. | 06:58 slivovicemoravska
92
Když je to tu horší než u vás v Africe, tak vám doporučuji okamžitý návrat domů ...
29.5. | 09:12 vlad-tepes
-59
vypakujte se z EU, kdyz je pomoc par set lidem, pro vas takovej problem. cist ...
12.10. | 15:50 Jiri Blahis
3
Náhlasit nevhodný komentář
plne stebou souhlasim Roman Nemergut...at tahnou svine zasrane!!!
20.6. | 11:34 Miroslav Hanko
32
Náhlasit nevhodný komentář
Smradlavý hadráci.Afrika je dost velká TÁHNĚTE.!!!
17.6. | 17:08 Roman Nemergut
30
Náhlasit nevhodný komentář
Než jste přitáhli vy, špinavci z Afriky a Asie, tak tady nic nesmrdělo!!
4.6. | 11:20 fialila
51
Náhlasit nevhodný komentář
mě nejde do hlavy, že většina z uprchlíků jsou mladí muži a muži v nejlepším věku. Proč sem chodí, proč nebrání svoji vlast, svoje děti a rodiče? ted jsou tady, kde se jim nelíbí a svoje blízké většinou nechali zpátky, to fakt nechápu...
2.6. | 12:24 petrpetr387
30
Náhlasit nevhodný komentář
JO AFRIČANÉ VONÍ)))) SI OTVÍRAJÍ ZOBÁKY V ZEMI cHANELLA?
2.6. | 10:30 petrpetr387
49
Náhlasit nevhodný komentář
A VÁM NIKDO NEŘEKL ŽE DO STANU SE NECH ČIJE???
31.5. | 17:21 James Holy
5
Náhlasit nevhodný komentář
vlad-tepes: Buď jsi dement, nebo troll, nejspíš ale obojí dohromady.
31.5. | 16:59 James Holy
10
Náhlasit nevhodný komentář
Lidem, kteří se v EU chtějí legálně usadit, mají zde zajištěnou práci i ubytování klade evropská byrokracie takové podmnínky k získání pracovních víz, že je čím dál těžší je splnit, přitom se jedná o lidi, kteří by přispívali do systému. Na druhou stranu, EU místo ostrahy hranic Schengenu loví ...
31.5. | 12:24 Jan Mitlener
36
Náhlasit nevhodný komentář
Vždyť jsem přeci emigrovali kvůli svému politickému přesvědčení. Tak by si měli za svými ideály stát a neřešit jestli se o ně bude někdo lépe starat než v Africe.
30.5. | 18:35 viam
52
Náhlasit nevhodný komentář
Z bezpečnostního hlediska je toto pěkný průser ....... chvíli dají pokoj a za čas tu bude odnož Boko Haram. To není sýčkování, mám zlý tušení. Chlapy rozhodně posílat zpět.