Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.12. 2014 14:46
astrologie

INDIÁNSKÝ HOROSKOP: Jste vlk? Nebo se ve vás skrývá bobr?

Indiáni
Zdroj: Fotografie: Isifa.com

Severoameričtí indiáni věřili, že v každém člověku se skrývá nějaké zvíře, které určuje jeho charakter a ovlivňuje jeho život. Podívejte se, v jakém znamení jste narozeni vy. Horoskop vznikl díky spolupráci s portálem Popelky.cz.

SOKOL (21. 3. - 19. 4.)
 

Sokol je pták, který může lítat až do nebe ke hvězdám. Je to posel slunečních bohů. Symbolizuje božskou moc a vysokou kvalitu. Sokol je rozený vůdce a vítěz. Jeho křídla symbolizují svobodu, jeho zrak kontroluje ty, co jsou pod ním. Je zárukou vysoké morální autority. Lidé narození v tomto znamení jsou stateční, přesní, moudří. Dokáží pozorovat své okolí a přesně vyhodnotit, co se děje. 
 

Sokol je moudrý, ale umí být i zbrklým. Často útočí na svou kořist bez rozmyslu, mine a pak se musí vracet k novému útoku. To platí zejména pro milostný život, kdy emoce jsou často v rozhodující chvíli silnější než rozum.
 

Sokol stěhovavý
Zdroj: isifa.com

 

Sokol je v jednání přímý a nesnáší faleš a přetvářku. Když mu v cestě stojí soupeř, použije svůj ostrý zobák. Srážka se sokolem bolí. Sokol neumí dělat kompromisy. Je to rozený vítěz. A jak víme, vítěz chce všechno a hned.
 

JELEN (21. 5. - 20. 6.)
 

Sokol je pánem nebe, jelen je pánem lesa. Často je spojován s posvátným Stromem života. Jelen je moudrý pozorovatel, nebezpečí umí vycítit na dálku. Je to diplomat, snaží se vše řešit mírovou cestou a v klidu. Lidé narození v tomto znamení často působili jako vyslanci jednotlivých kmenů, když se jednalo o válce a míru. Když ale mírový proces selže, ukáže jelen svou mocnou zbraň a na paroží nabere kohokoliv, kdo mu stojí v cestě.
 

Jelen
Zdroj: isifa.com

 

Jelen je vznešený a milý tvor, má kolem sebe krásnou jemnou auru a proto se dobře seznamuje a lehce navazuje milostné vztahy. Jenže jelen umí být také pyšný. Mnohdy úspěchy v lásce dostává lehce a neváží si jich. Je povrchní, ledabylý a emočně nestálý. Běhá z pastviny na pastvinu a chce ochutnat každou bylinu, kterou vidí. 
 

Jelenovo mínus spočívá v neschopnosti dotahovat své záměry až do úspěšného konce. Často se zastaví, otočí a uteče, jakmile se objeví problém. Jelen je totiž velmi plachý a může být přecitlivělý. Potřebuje vedle sebe silného jedince, ke kterému se schová. Pro jelena je volnost a svoboda vším, ale pak se rád vrací pod ochranu rodinného krbu.   
 

LOSOS (22. 7. - 21. 8.)
 

Silný a mrštný losos je plný energie a umí zdolávat překážky. Losos je velmi sebevědomý a věří své síle, i když je okolí negativní a vše jde proti jeho vůli. Losos zabere a dokáže nemožné. Tak jako divoký losos putuje z moře do řeky a nic ho nemůže zastavit, tak člověk v tomto znamení jde za svým cílem, i když musí proplout mnoho peřejí.
 

Lososí lidé vynikají především silnou osobností. Jsou to rození vůdci. Mají obrovské sebevědomí, které všem vystavují na odiv. Dávají jasně na srozuměnou, kdo je tu pánem. Věří, že mají na to být dobrým vůdcem. Proto se v životě severoamerických indiánů stávali náčelníky a veliteli loveckých či válečných výprav.
 

Losos
Zdroj: Oficiální zdroj

 

Losos je bojovník, ale potřebuje respekt okolí. Chce vedle sebe mít někoho, kdo ho obdivuje. Někdy jsou jinými obviňování z nadřazenosti, někdy se nechají omámit svou iluzí neomylnosti a dokonalosti. Nesmí zapomínat radit se s ostatními, dát jim prostor, nevnucovat všem své názory, i když je Losos o jejich správnosti absolutně přesvědčen.
 

Losos je zvyklý žít naplno i v milostném vztahu. Losos neumí odpočívat, nemyslí na zadní kolečka. Rádi si dokazují své schopnosti. S potěšením si jen tak zaflirtují, pokud se však vztah stane vážným, odevzdají celé své srdce jednomu partnerovi. Chtějí ale pravdu a fér hru, jinak rychle odplavou.
 

HAVRAN (22. 9. - 22. 10.)
 

Havran je v evropské kultuře temný pták, který žere mršiny a okupuje pohřebiště. V tradici severoamerických indiánů je to ale tvor, který umí léčit a oživovat. Havran umí nahlédnout do duše jiných lidí a poznat, co je trápí. 
 

Typická je pro lidi narozené v totemu Havrana potřeba společnosti a společenského života. Nemají rádi samotu, ve skupině se cítí bezpečně a sebejistě. Bývají to otevřené, přátelské a vstřícné povahy. Umí navazovat nové známosti, jsou komunikativní, mají diplomatický talent.
 

Havrani prostě nekladou na jedince příliš velký důraz - důležitá je skupina. S jejich citem pro spravedlnost nejednou vystupují v roli soudců, rozhodčích a prostředníků mezi znepřátelenými stranami. Spory raději urovnávají, než vyvolávají. S chutí nad vším dumají, přemýšlí, hodnotí ze všech stran. Okamžitou odpověď od nich nečekejte. Havran se špatně rozhoduje, neumí riskovat a velká příležitost mu tak často proklouzne mezi prsty.
 


 

Havran chce budovat a tvořit, má smysl pro humor, je plný optimismu a někdy je takovým dobrým šaškem, co přináší humor do svízelných časů. Kdo chce žít s havranem, tak musí respektovat jeho touhu po svobodném rozletu. Jinak havran odlétne do jiného hnízda. 
 

Havrana mohou přitahovat okultní vědy, má silnou spiritualitu a může ukazovat lidem cestu k bohům i duchům. Pokud však tuto roli nebere zodpovědně a je na své vlastnosti a dovednosti příliš pyšný, může být pošramocena jeho psychika a stane se z něj temný podivín až blázen.

SOVA (23. 11. - 21. 12.)
 

Sova je moudrý tvor schopný hlubokého náhledu a vhledu. Je to posel boží, který lidem přináší poznání. Jedinci, kteří přišli na svět v totemu Sovy charakterizuje neutuchající touha po vyšších ideálech. Snaží se je hledat, sami se jimi řídí a horlivě je předávají a šíří mezi jinými. Něco jim našeptává, že jsou věci mezi nebem a zemí. Sova celý život hledá dobro a ideály.
 

sovice sněžná
Zdroj: oficiální zdroj

 

Jenže ani sova není dokonalá. Často je pyšná a okolí pak svým mudrováním pořádně provokuje a irituje. Pokud je Sova o své pravdě přesvědčena (což je 99 % případů) je s ní těžká řeč. Sova naslouchá, srovnává možná východiska a snaží se najít nejlepší řešení. Sova jedná vždy férově a otevřeně.
 

Také Sova potřebuje v partnerském soužití volnost. Pokud by se jim někdo snažil svázat křídla, buď uletí, nebo se "v kleci" trápí nudou a zahálkou, nakonec uchřadnou. Tak by se k nim měl chovat i partner. Dopřát jim svobodu s vědomím, že se Sova potřebuje proletět, ale vždy a ráda se vrátí tam, kde je jí dobře. Díky pracovitosti a houževnatosti se o rodinu dokáže dobře postarat a své hnízdo ráda zvelebuje. Zaskřípat to může v momentě, kdy se Sova snaží mluvit do všeho, všechno ví totiž nejlépe.
 

HUSA (22. 12. - 19. 1.)
 

Na první pohled je Husa takový pomalý těžkopádný tvor. Jenže i Husa umí vzlétnout s obrovským nasazením a energií. A když už je jednou ve vzduchu, má plno sil a je těžké ji dostat zpět na zem. Husa není spontánní, vše si dopředu pořádně promyslí. Pokud se odhodlá ke startu, tak má většinou vše dobře spočítané a za sebou silnou podporu. 
 

Často se stává, že si stanoví příliš obtížně dosažitelný cíl, ne však nesmyslný či pošetilý. Na jejich straně stojí tvrdohlavost, umíněnost, nezvyklá pilnost a ctižádostivost. Úspěch se pak dostaví sice později, stojí ale na pevných základech. Raději udělají jednu věc, avšak pořádně, než by se pustily do řešení více problémů, o nichž ví, že je stejně nedotáhnou do konce.
 


 

Jaká je Husa v partnerském soužití? Je racionální, před každým rozhodnutím si dopřeje čas na důkladnou analýzu. Navenek může Husa působit emočně chladně. Husa není zvyklá dávat najevo své city a rozpoložení. Otevírá se velmi pomalu a potřebuje vedle sebe člověka, který ji chápe, toleruje a netlačí na ni. Pokud si získáte její důvěrů, máte vyhráno. Husa díky své pracovitosti a racionalitě vytvoří dokonalý domov.
 

BOBR (20. 4. - 20. 5.)
 

Bobr lidi od nepaměti fascinoval uměním stavět hráze. Indiáni nevěřili, že to umí sám a byli přesvědčeni, že k tomu využívá nějakou magickou sílu. Ostatní zvířata se přizpůsobí svému okolí, ale bobr sám své prostředí umí změnit. Umí něco velkého vybudovat, protože na to prostě má. 
 

Bobr miluje domov, zázemí a jistotu. Buduje si svůj domeček, který stojí na pevném základě. Bobr je dáván do souvislosti s ženským principem a chápáním světa jako místa, kde je třeba vybudovat domov pro rodinu.
 

Bobr
Zdroj: oficiální zdroj

 

Bobr je velmi pracovitý a svůj ideál buduje krok za krokem. Díky své šetrnosti, pracovitosti a praktičnosti jsou Bobři dobře zajištění pro život. S prostředky umí nakládat účelně. Mnohdy je vize velkého a krásného domova natolik oslepí, že přestanou vnímat detaily, které nakonec mohou velkolepé dílo ohrozit. 
 

Podobně přistupují Bobři i k lásce a partnerství. Pomalu a s rozvahou, hlavně nic neuspěchat. Nejdříve kvalitní základy, pak můžeme jít dál. Možná že je něco mezi nebem a zemí, ale my musíme stavět své dílo. Bobra nevidíte riskovat, nevyhodí si z kopýtka a drží se při zemi. Což může být po čase pro druhého partnera nudné.
 

DATEL (21. 6. - 21. 7.)
 

Indiáni považovali Datla za léčitele, který vidí pravou a skutečnou příčinu nemoci, která se v lidech skrývá. Datel se umí vcítit, je velmi empatický a citlivý. Je to tvor plný lásky, pokory a trpělivosti. Nemá rád chaos a zlobu, chce pomáhat a tvořit harmonii.
 

Datlové velice dbají na vztahy s druhými lidmi. Často by se rozdali, jen aby bylo vše v pořádku a všechno klapalo. Dojde-li ke konfliktu, nesou to velmi těžce, ale znovu se vrhnou do práce a usmiřují. Jsou to často plaší tvorové a pro druhé zapomínají na sebe. Rádi se cítí potřební, s neobyčejnou trpělivostí a sebezapřením se snaží pomáhat druhým. Bývají rovněž výbornými přáteli. Datel je vždy připraven pomáhat. Pokud něco nezvládá, nasadí si masku, aby okolí nepoznalo, že není ve formě. 
 

Husa
Zdroj: Fotografie: Isifa.com

 

Svého partnera zahrne Datel láskou a trpělivě se o něj stará. To může dojít až do extrému a Datel začne být svou starostlivostí až protivný. Když je Datel hodně opatrovnický, může se ze vztahu vytratit vášeň.
 

Chyby dělá často Datel ve vztahu ke svým potomkům - pořád je opatruje, stojí jim za zadkem, místo toho, aby je nechal svobodně žít a přijímat vlastní zodpovědnost. 
 

MEDVĚD (22. 8. - 21. 9.)
 

Medvěd je v kultuře severoamerických indiánů jedno z nejposvátnějších zvířat vůbec. Představuje sílu, neohroženost i silný sexuální pud. Medvěd umí být sám, dokáže žít bez skupiny. Je samostatný a silný, ví, že se o sebe dokáže postarat. Je přesvědčen o svých kvalitách tak moc, že se často zabejčí a nikdo s ním nehne. 
 

Medvěd nedává najevo svou dílu. V klidu a tichu sedí a vyčkává. Medvěda nepoznáte na první pohled. Když se ale probudí vnitřní medvědí síla, je lepší jít z cesty.
 

Medvěd je konzervativní, nemá rád, když se náhle mění pravidla hry. Pokud se musí rozhodovat rychle, dělá chyby. Když má ale na rozhodnutí čas, připraví se tak, aby ho nic nemohlo skolit.
 

Medvěd
Zdroj: oficiální zdroj

 

Do partnerských vztahů vstupují s rozvahou. Život o samotě jim nedělá přílišné problémy, s manželstvím čekají. Pokud se ale rozhodnou, mnoho ze své síly a energie obětují na vytvoření teplého a příjemného domova. Jsou oddaní, věrní, ke svým blízkým zodpovědní. Bohužel jsou také často pedanti a rádi druhé kritizují.
 

VYDRA (20 .1. - 18. 2.)
 

Vydra je hravý tvor a vynikají společník, který vás rychle nakazí dobrou náladou a optimismem. Vydra je symbolem pozitivní změny, naděje a dobré síly. 
 

Díky optimismu a životnímu nadšení zvládají lidé zrození v totemu Vydry existenční trampoty neobyčejně lehce. To, co jeden vidí jako svízel nebo těžkost, chápe Vydra jako výzvu, hru. Ke všemu přistupuje s humorem, dokáže podržet i v těch nejhorších chvílích. Proto jsou ve společnosti velice oblíbení. Mívají hodně přátel, jsou to dobří společníci. Lehce se skamarádí.
 

Lidé narození v tomto znamení bývají nadaní, vynikají aktivitou, pracovitostí, mají neobyčejný smysl pro spravedlnost. Pokud cítí nějaké příkoří, neváhají okamžitě zasáhnout a pomůžou tomu, kdo je podle nich v právu, pomůžou slabšímu proti převaze. Často se pro něco nadchnou a hned je zajímá zase něco jiného. Život je velká hra, tak proč se trápit.
 

Vydra říční
Zdroj: isifa.com

 

Vydra špatně rozlišuje mezi tím, co je možné a racionální a co je čistá utopie a fantazie. Potřebují vedle sebe mít člověka, co je vrátí zpět na zem. Potřebují slyšet konstruktivní kritiku, aby nespadli do snových stavů. Neobejdou se bez volnosti, neumí se usadit. Řeknou-li "navždy", je to třeba jen na pár měsíců. Potřebují druha, který by jim vycházel vstříc a který by se toulal a poznával nové s nimi. Vydra prostě není příliš domácký typ. Když už ale má vlastní potomky, stará se o ně dokonale a učí je hrou a jemnými náznaky poznávat svět.
 

VLK (19. 2. - 20. 3.)
 

Vlk představuje silné tajemné zvíře, které je spjaté se zimou a nocí. Přichází ze severu a je tichý a plachý. A také velmi silný a má ostré zuby.
 

Vlci jsou jemné a plaché povahy. Bojí se dát své emoce plně znát, často je skrývají a drží se v ústraní. Jsou dobromyslní, srdeční a důvěřiví. Nejednou se však stávají terčem jiných "dravějších" jedinců, kteří je zneužívají. Není divu, že před okolní skutečností utíkají do svého snového světa, staví si bariéry, které je mají ochránit. Když je nejhůř, začnou bránit svou smečku a rychle dají najevo, že jsou silnou šelmou.
 

Vlk - ilustrační foto
Zdroj: Fotografie: Isifa.com

 

Vlk vedle sebe potřebuje tvora, kterému může věřit, který ho chrání a pohladí. Vlk pak chrání jeho. Vlci jsou velmi harmoničtí a umí žít s jedním člověkem celý život. Jsou věrní, silní, připravení pomáhat. Nezkoušejte Vlky podvádět, pak začnou bolestivě hryzat.
 

HAD (23. 10. - 22. 11.)
 

Had patří k nejstarším tvorům na planetě Zemi. Proto stihl nabrat mnoho magické moudrosti a má nadpřirozené schopnosti. Hadi bývají moudří a hloubaví lidé, dobří pozorovatelé, kteří si nedají pokoj, dokud nepřijdou na kloub nějaké záhadě. Dokud neprohlédnou to, co má být skryto, neodhalí to, co má být tajné. Ti, kteří před Hady něco utajují nebo se vyznačují neprůhledným chováním, pak na ně působí jako výzva. Hadům pomáhá jeden velký trumf - jsou obdařeni intuicí, šestým smyslem.
 

Had nedělá kompromisy a nerelativizuje. Buď všechno a nebo nic. Svět je černobílý. Je dobro a je zlo, nic mezi tím. S Hady je třeba jednat na rovinu. Vyplatí se to. Nezapomínejte, že obelhaný Had může kousnout. Hadi jsou velice vytrvalí, za svými cíli dokážou jít velice odhodlaně a tvrdohlavě. Mnohdy však nepoznají zdravou míru a mají tendenci se přeceňovat. Jsou umanutí a ve svém jednání pokračují, dokud nedojdou cíle a nebo nepadnou vyčerpáním. 
 

jedovatý had
Zdroj: Oficiální zdroj jedovatý had

 

Had nesnáší nevěru, neupřímnost. Pokud miluje, tak úplně, z celého srdce, "napořád". Z toho důvodu lidé, kteří se narodili v totemu Hada neuznávají volnost - druh se jim musí odevzdat úplně.

 

sta / tn.cz