Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.2. 2018 11:38
turistická sezóna

Inspekce kontroluje horská střediska. Na co si dát pozor?

Lyžaři ve frontě na horách
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Česká obchodní inspekce (ČOI) s příchodem zimní turistické sezóny průběžně kontroluje dodržování právních předpisů v horských střediscích. Inspektoři uskutečnili zatím 75 kontrol a porušení zákona zaznamenali ve 20 případech. Celkem uložili 13 pokut ve výši 22 000 korun. Kontroly pokračují.

Inspekce pravidelně monitoruje kvalitu prodeje zboží a služeb v turisticky zajímavých lokalitách. Zaměřuje se na půjčovny, občerstvení, restaurace nebo provozovatele vleků. Zde zatím provedla 75 kontrol. Porušení právních předpisů zjistila ve 20 případech. Nedostatky se převážně týkaly porušení zákona o ochraně spotřebitele.

 

Kontroly cílí na poctivost prodeje, dodržování hmotnosti nabízených pokrmů a objemu nápojů a zákazu používání nekalých obchodních praktik. Dále pak na dodržování informačních povinností jako uvádění cen a kontrolu náležitostí na vyžádání obdrženého dokladu o zakoupení.

 

Kontroly probíhají na území celého Česka. V některých moravských zimních střediscích prodávající používali váhy bez platného úředního ověření nebo nedodržovali hmotnost porce pokrmu.

 

 

Například při kontrole provedené v jednom z penzionů, obchodník prodal místo 200 gramů smažených bramborových hranolků pouze 180 gramů. V této lokalitě se také inspektoři setkali s tím, že prodávající v potravinách zdravé výživy účtoval nákup o 40 Kč vyšší v neprospěch spotřebitele.

kik TN.cz
Reklama