Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.9. 2018 13:22
Padělané hračky

Inspektoři ČOI se zaměřili na poutě. Rozdali desítky pokut

Zdroj: TV Nova

Desítky padělaných hraček našla Česká obchodní inspekce (ČOI) na jedné z poutí v jižních Čechách. Prodej padělků inspektoři zakázali a s prodejci zahájili správní řízení.

Inspektoři narazili na padělky hraček při mimořádné kontrole na pouti v Chlumu u Třeboně v jižních Čechách, kde provedli přesně pět kontrol. Při všech našli nesrovnalosti a zajistili celkem 85 padělků v hodnotě přes padesát tisíc korun.

 

Kromě hraček zajistili i padělky oblečení a také mimo jiné třeba vložky do dětských bot. Inspektoři se na poutě rozhodně nezaměřili poprvé. Už v červnu dohlíželi na pouťový stánkový prodej právě v jižních Čechách a na Vysočině.

 

Tehdy byl výsledek šokující i pro samotné inspektory. V rámci červnových kontrol odhalili skoro 400 padělků dětských hraček. Tehdy padaly i vysoké pokuty a inspektoři zahájili s prodejci správní řízení. Nejinak tomu bude i tentokrát. Kromě toho prodej padělků zakázali.

 

 

V síti ČOI uvízla také nebezpečná dětská noční lampička. Ta nevyhovuje bezpečnostním standardům, mimo jiné nemá dostatečně zajištěný kryt na baterie. Ty by pak dítě mohlo vdechnout.
 

vbo, Michaela Klárová TN.cz
Reklama