Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 2. 2016
Jako divá zvěř

ISIS popravil hocha (14), rodiče se museli dívat! Co udělal?

Ilustrační snímek

Islámský stát znovu dokázal svou bezbřehou brutalitu a bezohlednost. Islamisté totiž naprosto zbytečně nechali popravit teprve čtrnáctiletého hocha. A jeho rodina se musela dívat!

Čin je odporný sám o sobě, ještě děsivější a odpornější je ovšem samotný důvod popravy. Ozbrojenci hocha nechali zabít proto, že propásnul páteční modlitby!


Aby měl brutální čin dostatečný efekt, konala se poprava veřejně, za účasti publika. Přihlížet setnutí hlavy přitom museli i chlapcovi rodiče a další příbuzní, píše britský Daily Mirror.


Poprava se konala v syrském městě Jarablus, odkud hoch pocházel. Smrt následovala poté, co byl mladík obviněn z odpadlictví. Zdejší mešita přitom slouží k upevňování moci Islámského státu v oblasti, kázat tu smějí jen ti, kdo jsou dostatečně "prověření". O otřesné popravě informoval místní aktivista Nasser Taljbini, který vystupuje proti ISIS.


"Setnutí hlavy musely přihlížet tucty lidí, včetně chlapcových rodičů. Islámský stát se podobnými činy snaží dokázat, že navzdory vojenským porážkám má stále dostatek síly," myslí si Tajlbini.
 

pez TN.cz

Diskuze

1.2. | 20:06 kalifjiri
18
Náhlasit nevhodný komentář
Tak pojem děti se v muslimské komunitě musí brát s rezervou, několikrát děti vraždily zajatce, dítě ubodalo sluníčkářku, děti jsou sebevražednými útočníky.....Myslím si, že čím víc budou mít mezi sebou nenávisti a budou se vraždit mezi sebou, tak snad lépe pro civilizovaný svět.
1.2. | 19:28 bard-lidu
10
Náhlasit nevhodný komentář
Ještě horší to bylo v Jezídských vesnicích. Velitel ISIS nechal nastoupit rodiny na prostranství, děti dopředu. Pak šel podél těch dětí a jedno vedle druhého podřezával. Muže pak odvedli stranou, lehnout na zem a všichni dostali kulku do hlavy. Ženy si odtáhli domů na sex nebo na práci.
1.2. | 18:12 Vojta Také
56
Náhlasit nevhodný komentář
Srovnat mešitu se zemí a nejen tam. Tohle zvrácené náboženství má být už dávno na indexu !