Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 1. 2016
hluboko do kapsy

Islámskému státu docházejí peníze. Nemá na výplaty bojovníků

Zdroj: TV Nova

Radikálové z Islámského státu mají stále hlouběji do kapsy. Žold, který vyplácejí bojovníkům, je už jen poloviční než dosud. Kromě prodeje ropy jim pro financování války slouží i práce lidských otroků - podle OSN jich jde o zhruba 3500 lidí, hlavně žena a dětí.

OSN dnes vydala prohlášení k válce s tzv. Islámským státem. Podle této zprávy, která se odvolává na dokumenty ze Sýrie, islamisté přicházejí o zdroje peněz a bojovníci dostávají už jen poloviční žold. Islámští radikálové přitom procházejí tvrdým výcvikem a jejich obživou je vražedná mašinerie.

 

Za špinavou práci dostávali až dosud řádně zaplaceno. Doposud mohl dostat bojovník v přepočtu i 25 tisíc korun měsíčně, což je na tamní poměry velice slušná mzda.

 

 

Podle nového dokumentu z válečného pole v Sýrii prý ale tzv. Islámský stát chudne a přichází o své finanční zdroje. Džihádistům prý teď jejich velitelé vyplácejí jen poloviční mzdy. To, že islamisté přicházejí o finanční zdroje, mají na svědomí hlavně nálety koaličních a ruských sil. Údery na ropné věže nebo konvoje, které ropu přepravují, jsou stále silnější.

 

Mluvit o porážce Islámského státu je ale podle OSN předčasné. Ze Sýrie a Iráku stále přicházejí zprávy o vraždách a mučení, které OSN přirovnává ke genocidě. Islámský stát prý jen v Iráku vězní na 3500 otroků - především žen a dětí. Na 19 tisíc lidí už v Iráku za poslední dva roky zemřelo. Více čtěte v článku Kolik drží Islámský stát otroků? OSN zveřejnila otřesná čísla!

 

"Bohužel tato čísla nejsou konečná. Toto jsou oběti, které zemřely násilnou smrtí. Bezpočet dalších lidí ale zemřelo kvůli tomu, že nemá přístup k základním potravinám, vodě či zdravotní péči," podotkl vysoký komisař OSN Zeid Ra'ad Al Hussein.

 

 

Děti, které islamisté unesou, nejčastěji vycvičí k vojenským účelům. Ženy a mladé dívky bývají zase sexuálně zneužívány a následně často zabity.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

KOLAPS SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: ISIS zaútočil na Instagram! Tisíce lidí po celém světě šílí

JSOU TO HRDINKY: Syrské ženy se mění v bojovnice proti ISIS! Podívejte se na tyhle drsný holky!

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.1. | 18:28 truthwillprevail
18
Ale zbraně a munici mají pořád, hádejte kdo je zásobuje.
19.1. | 18:39 pichav
-9
TAK PROTO VSICHNI BEZI DO cr !!!! is TUSI DOBRE ZE MAJI CESI NASYSLINO NA ...
20.1. | 12:39 Jaromír Pokorný
1
Náhlasit nevhodný komentář
Díky pane Putine!!!!
20.1. | 12:36 Jaromír Pokorný
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ať vychcípaj hlady, hajzlové!!
20.1. | 00:26 truthwillprevail
6
Náhlasit nevhodný komentář
Já to nechápu, tak muslimy Německo nabralo a Ukrajince, kteří utíkají kvůli podporované fašistické vládě, posílají zpět? Do Ruska uteklo kolem milionu ukrajinských občanů, kteří mají strach o své životy kvůli nové fašistické vládě, která se dostala k moci díky americkým spojencům.
19.1. | 22:52 bimbi20
4
Náhlasit nevhodný komentář
Měli bychom se složit a nějaké peníze jim poslat. Jestli jim totiž dojdou, tak přestane být ve světě legrace :-D
19.1. | 22:15 yjy
4
Náhlasit nevhodný komentář
Neuznávají (neznají) Ženevský protokol.. Podle toho je s nima nutno zacházet..
19.1. | 21:43 truthwillprevail
9
Náhlasit nevhodný komentář
Overal – Bez Rusů by se nic nerozjelo, Americké aktivity směřovaly jen k tomu, že se ISIS rozšiřoval.
19.1. | 21:40 truthwillprevail
12
Náhlasit nevhodný komentář
bard-lidu – přesně tak, když Rusko začalo intenzivně společně ze syrskou armádou ničit ISIS a všechny ostatní teroristy, tak začala i Amerika a jiné členové NATO. Do té doby jen teroristé rostli díky podpoře. Dokonce ještě dnes se NATO chlubí cizím peřím.
19.1. | 20:57 overal
10
Náhlasit nevhodný komentář
Za to můžeme poděkovat Rusku, které jim zlikvidovalo cisterny a tím ISIS přišel o značnou část zisků z obchodů s Tureckem! Turci se jim za zničení jejich cisteren pomstili sestřelením bezbranného letadla, které bylo jen 3 vteřiny nad tureckým územím!
19.1. | 20:08 Jan Novák
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nenechte si ujít pořad na Svobodném rádiu: www.svobodne-radio.cz ŽIVĚ - Tapin-radio/Studio Kladno - Host: Michal Souček, organizátor odporu jménem sdružení Ne azylovému domu v Králíkách
19.1. | 20:07 pe do
5
Náhlasit nevhodný komentář
Nedostanou výplatu, tak půjdou do Evropy.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme