Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 6. 2016
hrozba

MAPA ISIS: Máme bojovníky i ve vaší zemi, hrozí Islámský stát

Kde hrozí útoky ISIS
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Ilustrační foto: Útoky ISIS hrozí po celé Evropě.

Islámský stát (ISIS) zveřejnil krátce po útocích v Turecku mapu států, které ovládají a kde mají své bojovníky a tajné jednotky připravené k útoku. Podle portálu Mirror však mají tajné jednotky po celé Evropě. Podívejte se kde.

Podle tajných služeb západních států byl útok na Istanbulské letiště morbidní způsob, jak oslavit dvouleté výročí od založení Islámského chalífátu. Potvrzuje to i fakt, že představitelé ISIS hned po útocích zveřejnili přehled států, které ovládají.

 

Jednotlivá území jsou rozdělena do tří úrovní: na státy, které kompletně ovládají, státy, kde mají významný vliv, a státy, kde mají tajné jednoty.

 

Státy, které ovládají, jsou Sýrie a Irák. To není žádné překvapení. Oba státy označují jako své pevnosti, ze kterých chtějí ovládnout celý Střední východ. Představitelé ISIS vyzývají muslimy po celém světě, aby se k nim připojili a přijeli do tohoto státu, který vznikl z protiamerického povstání v Iráku a od jehož brutálních praktik se distancují dokonce vůdci teroristické organizace Al-Káida.

 

 

Významný vliv a střední kontrolu mají údajně v 10 zemích. Jedná se o Afghánistán a Jemen na Středním východě, Somálsko a Nigérii v Africe, Egypt a Libyi v severní Africe, Čečensko a Dagestán ve východní Evropě a Filipíny na východě.

 

Tajné jednotky mají údajně v 7 zemích. Jedná se o Saudskou Arábii, Turecko, Alžírsko, Francii, Tunisko, Libanon a Bangladéš. Téměř ve všech těchto zemích bylo v posledních letech provedeno několik teroristických útoků s velkým počtem mrtvých. Proto nikdo nepochybuje o pravdivosti těchto zveřejněných informací.

 

 

Vysoký důstojník tajných služeb řekl pro portál Mirror: "Nemělo by to být bráno jako pouhá propaganda, ISIS má buňky po celém světě." Také si však myslí, že ohrožených je mnohem více zemí po celé Evropě. Jak moc jsou jednotlivé země Evropy ohroženy útoky tajných jednotek ISIS, najdete na této mapě.

 

Evropské země, ve kterých hrozí útoky tajných jednotek ISIS

 

Podle tajných služeb jsou teroristickými útoky minimálně ohroženy pouze Česká republika, Švýcarsko, Slovinsko, Polsko a pobaltské státy. Mezi mírně ohrožené státy patří například i Slovensko, Rakousko, Irsko a Balkánské státy. Středně ohrožené jsou pak Itálie, Nizozemsko nebo třeba Švédsko. Nejvíce ohrožené jsou pak kromě Francie a Turecka také Belgie, Španělsko či Velká Británie.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

JE TĚŽKÉ JE ZABÍT? Studentka, která bojovala na frontě proti ISIS, šokuje svým svědectvím

NESKUTEČNÝ HRDINA: Do boje proti ISIS se zapojil další člen! Člověk to ale není

 

pj TN.cz