Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.7. 2017 15:26
OBRAZEM Přívalový déšť

Istanbul ochromily povodně! Z ulic jsou řeky, voda zaplavila i metro

Zdroj: Enex

Istanbul ochromily přívalové deště, které způsobily obrovské záplavy. Záběry z místa ukazují auta, která plují ulicemi, a zoufalé obyvatele na střechách domů i vozidel. Turecká média mluví o jedné z největších katastrof v historii.

Ulice se proměnily v kanály a auta v lodě. Tak to v úterý vypadalo v Istanbulu, který postihly lokální záplavy. Videa a fotografie z nejlidnatějšího tureckého města ukazují, jak se silnicemi valí neuvěřitelné množství vody.

 

Vytrvalý déšť způsobil obrovské problémy v dopravě, v Istanbulu se proto život téměř zastavil. Lidé se nedostali do práce auty ani hromadnou dopravou, povodně ochromily také metro. Na některých záběrech je vidět, jak po kolejích v tunelu teče proud vody.

 

17

GALERIE: Záplavy v Turecku

Zdroj: Profimedia

Záplavy v Turecku - 1

Hodnocení:

 

Facebooková stránka Severe Weather Europe, která sleduje extrémní výkyvy počasí v Evropě, zveřejnila také šokující fotku, na níž muž v tričku plave městem. Voda podle tureckých médií dosahuje v některých místech i několika metrů.

 

 

Turecká média o záplavách píší jako o jedné z největších přírodních katastrof v historii Istanbulu. Několik lidí podle nich zůstalo uvězněno v budovách nebo autech. Právě takové obyvatele teď hledají hasiči a záchranáři.

 

 

Všechno přitom začalo krátkými přeháňkami, silnější bouře přišla až v pondělí v poledne. Od té doby pršelo až do úterního dopoledne nepřetržitě - nejvíce déšť bičoval Istanbul v úterý kolem deváté hodiny ráno.

epa TN.cz