Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.7. 2017 21:22
silné bouře

Nouzové přistání: Obří kroupy zničily u Istanbulu dvě letadla

Zdroj: TV Nova

Extrémní bouře se ve čtvrtek prohnala Istanbulem, kvůli silnému krupobití byl přerušen provoz na mezinárodním letišti, kde kvůli vážnému poškození musela přistát hned dvě silně poškozená letadla. Obří kroupy nemilosrdně ničily vše, co jim přišlo do cesty, ulice se proměnily v řeky. Nejméně dva lidé byli zraněni.

Největší město Turecka se vzpamatovává z extrémní bouře, která ve čtvrtek způsobila ohromné škody. Kroupy o velikosti golfového míče ničily střechy, okna i auta. Ulice zaplavila voda, která sebou brala všechno, co jí stálo v cestě.

 

Kvůli silnému krupobití a vážnému poškození musely nouzově přistát hned dvě letadla tureckých aerolinií. Kromě poškozené přední části se rozbila i okna pilotní kabiny, uvádí portál Havaforum. Letadla přistávala nouzově na Atatürkově letišti.

 

Podle portálu Severe-weather.eu se jednalo o sérii bouří, v několika z nich se objevily kroupy, které měly průměr až 9 centimetrů.

 

Poškozené letadlo.

 

Brutální bombardování velkými kroupami při včerejším krupobití v Istanbulu v Turecku! Kroupy měly podle zpráv až 9 centimetrů.

 

Nejméně dva lidé byli podle BBC v silném krupobití zraněni, další zůstávali uvězněni na zatopených autech. Silný vítr vytrhával a lámal vzrostlé stromy.

 

 

Přístavem otřásla během bouře ohromná exploze, kterou vyvolal jeřáb po dopadu na barely s ropou, uvádí BBC.
 

klma TN.cz