Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2017 07:51
Sever Itálie

Itálii pustoší silné bouřky a přívalový déšť! Zemřeli už 4 lidé

Záplavy a bouřky na severu Itálie
Zdroj: Profimedia
Přívalový déšť poničil auta i domy, bouře lámala stromy

Vlna tropických veder v Itálii ukončily přívalové deště a silné bouřky. Úřady už informovaly o čtyřech obětech. Bouřky zasáhly také Rakousko, kde zemřel třináctiletý chlapec. Pro celý sever Jadranu platí výstraha před zhoršeným počasím.

Silné bouřky ochromily o víkendu sever Itálie. Spadly desítky stromů, které na několika místech poničily dráty elektrického vedení. Vítr pustošil také domy a auta, padaly obrovské kroupy. Z horského městečka Maniago museli záchranáři evakuovat tři tisíce lidí.

 

Úřady hlásí v souvislosti s extrémním počasím už čtyři oběti. Jednačtyřicetiletý Belgičan zemřel poté, co na jeho stan v regionu Furlansko-Julské Benátsko spadl strom. Jiného muže zavalil strom v Dolomitech. Ve stejné oblasti zemřel také turista, kterého zasáhl blesk. Informovala o tom agentura AFP.

 

Jedna žena zemřela už v sobotu, kdy její auto zaplavil přívalový déšť a splavené bahno. Italská média informují ještě o dvou pohřešovaných - jednou je 24letá dívka, kterou voda odnesla ze stezky v Lombardii a spadla z několika metrů. Dalším hledaným je 66letý muž, který si pronajal loď na jezeře Como.

 

 

Silné bouřky zasáhly také Rakousko. Na táboře u městečka St. Georgen am Kreischberg zemřel v pátek večer teprve třináctiletý dobrovolný hasič. Chlapce zřejmě zavalily padající větve, přesnou příčinu ale určí až nařízená pitva.

 

Reportáž TV Nova:


Pro severní část Jaderského moře dál platí varování před zhoršeným počasím. Meteorologové upozorňovali, že vítr může dosáhnout až síly orkánu. Zasaženy budou oblasti Emilia Romagna, Friuli a Veneto v Itálii, jižní část Slovinska a chorvatský poloostrov Istrie.

epa TN.cz