Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.8. 2017 16:24
varování nevhodné pro citlivé povahy

Ivanovi lezou střeva z břicha ven, podle úřadů si má pomoct sám

Muži vylézají střeva z břicha
Zdroj: TV Markíza
Muži vylézají střeva z břicha

Jana musela dát výpověď v práci, aby se mohla starat o nemocného tatínka. Když ale žádala o příspěvek na opatrovnictví, úřad práce v Revúci jí vstříc nevyšel. Ačkoli i lékaři tvrdí, že Ivan Cubo potřebuje opatrovníka, úředníci dospěli k názoru, že se o sebe nemocný pán dokáže postarat sám.

Slovák Ivan Cubo si každý den prochází peklem, které mu pomáhá překonat jeho rodina. Zapásil s rakovinou, teď mu střeva doslova lezou z břicha ven, rány mu krvácejí a kůže mu na některých místech hnije. Je odkázaný na pomoc své dcery Jany, ta ale kvůli péči o tatínka musela dát výpověď v práci.

 

Spoléhala přitom na pomoc úřadů a zažádala o příspěvek na opatrovnictví. Když přišla odpověď, byla pořádně šokovaná. "Zamítli nám to, protože otec nesplňuje podmínky na opatrovnictví," řekla pro TV Markíza Jana.

 

Podle posudku je pan Ivan schopný sám si zabezpečit přísun jídla, dodržovat osobní hygienu, oblékat se i měnit polohy. Jeho zdravotní postižení tudíž nevyžaduje osobní dohled. Úřad sice uznal, že je pan Ivan na 60 procent tělesně postižený, na příspěvky ale ani tak nedosáhne.

 

 

Jana se proti rozhodnutí odvolala a čeká na odpověď. Vzniká kvůli tomu i nový lékařský posudek. "Vytvářejí se mu proleženiny a on hnije zaživa!" nechápe rozhodnutí úředníků. Rány mu každý den dezinfikuje, neustále mu mění náplasti a pomáhá mu, když potřebuje na toaletu, aj. Konečný verdikt by měl padnout začátkem září.

 

VAROVÁNÍ: Následující záběry nejsou vhodné pro děti a osoby citlivější povahy!

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jiří Pomeje popsal průběh rakoviny: „Zvracím krev!“ Proč se jeho stav zhoršuje?

Další rána pro nemocnou Annu K: Po sdělení diagnózy se dozvěděla ještě jednu smutnou zprávu!

10 největších mýtů o rakovině: Kterým věříte?

lud TN.cz