Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.6. 2017 20:17
Příběhy pohřešovaných

"Já nechci umřít," plakal chlapec (5). Pak se ztratil v ohnivém pekle

Zdroj: TV Nova

V hořící budově na západě Londýna našla smrt zřejmě až stovka lidí. Počet obětí, jejichž těla už hasiči objevili, vzrostl zatím na 17. Desítky dalších ale příbuzní pohřešují. Jedna maminka hledá pětiletého syna, který zmizel v černém dýmu. Na sociálních sítích pátrají i další rodiče.

V ohnivém pekle, které se rozpoutalo ve výškové budově v Londýně v noci na středu, zemřely nejspíš desítky lidí. Zoufalí příbuzní a kamarádi zaplavili sociální sítě fotkami lidí, které od požáru pohřešují. Úřady zatím potvrdily 17 obětí, počet ale bude zřejmě ještě narůstat.

 

Zatím nejstarším obyvatelem domu, kterého blízcí hledají, je 84letá Sheila Smithová. Bydlela v 16. patře a požární poplach ji zřejmě nevzbudil. Naopak nejmladší pohřešovanou je šestiměsíční holčička, jejíž matku také příbuzní hledají. Píše o tom britský portál Daily Mail.

 

Mezi pohřešovanými je dětí několik. Mimo jiné také pětiletý Isaac, kterého měl z budovy vyvést soused jeho rodiny. Při cestě z 18. patra se chlapec pustil sousedovy ruky a zmizel v hustém černém kouři, který byl všude. Rodiče i jeho tříletá sestra se stihli dostat ven a teď Isaaca zoufale hledají.

 

"Pomáhala jsem sousedovi, balili jsme děti do ručníků a pak snášeli dolů. Dala jsem ručník i na Isaaca a soused řekl, že ho vezme. Když jsem se dostala ven, Isaac tam nebyl. Soused říkal, že se pustil jeho ruky a on ho nemohl najít. Předtím křičel, že nechce, abychom umřeli," popsala zdrcená matka Genet.

 

 

19

GALERIE: Pohřešovaní po požáru v Londýně

Zdroj: facebook

Pohřešovaní po požáru v Londýně - 1

Nejstarší pohřešovaná Sheila Smith

Hodnocení:

 

V domě zůstaly i celé rodiny, které nedokázaly projít skrz temný kouř nebo hořící dveře. Mezi nimi jsou i tři sestry - Mirna, Fatima a Zainnb, z nichž té nejmladší jsou dva roky. "Je to hrozné, naprosto zničující. Jedna z nich zavolala své kamarádce, že se nezvládne dostat ven a že ji má ráda. Od té doby žádný kontakt," popsal sousedka rodiny Hulya.

 

Své blízké hledají i zranění, kteří leží v nemocnici. Když se Nicholas den po požáru vzbudil na nemocničním lůžku, ihned se ptal po své ženě. Jde o 65letou Mariu Del Pilar Burton, která trpí Alzheimerovou chorobou.

 

Někteří lidé pátrají dokonce ze zahraničí - třeba sestřenice, která hledá italský pár, bydlící v londýnské Grenfell Tower. Hledá se také dvanáctiletá Jessica, která se při útěku ztratila své rodině. Když doběhli dolů, dívka s nimi nebyla.

 

 

Tohle je jen několik příběhů vybraných obyvatel domu. Lidé jich pohřešují daleko víc - podle portálu Daily Mail až stovky. Hledají je pomocí letáků i sociálních sítí, zoufale objíždějí všechny nemocnice a azylová centra.

 

Budova, ve které podle odhadů bydlelo až 600 lidí, začala hořet ve středu před jednou hodinou ranní. Během několika minut se požár rozšířil i do vyšších pater, poté plameny pohltily celý dům. Úřady zatím potvrdily 17 obětí.

 

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.6. | 00:11 Milos Trasimi
9
Pichav ty jsi vůl.Ale je s tebou legrace:)))))
15.6. | 22:28 pichav
-10
☝ TEN ZARUDLY KRALIK !!!! CO LIBA !!!! POD MYM PALCEM DOLU !!!! OBRAZOVKU TV ...
16.6. | 18:34 Radek Trnovec
2
Náhlasit nevhodný komentář
Trasímku zkurvysýýnkůů a archeologii ty LHÁŘI :-D Jak.může takový bblbecc jako ty mít i první třídu zvláštní školy? ;-
16.6. | 18:33 Radek Trnovec
1
Náhlasit nevhodný komentář
Trasímku zkurvysýýnkůů ty JSI LHÁŘ a jsi silný jen na klávesnici.Pamatuji si dobře jakmjsi psal že dojdeš pro mě a nic ty zzmrdee,stále čekám ty kozzomrdde co bydlí v Anglii a má vystudovanou anstronomii:-D ty trottle (nevím jestli jsi myslel astronomií a nebo co) :-D pak že máš antropologii a
16.6. | 18:28 Radek Trnovec
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nepsal jsem 9 sekund,psal jsem 6-8 sekund ;-) A čekám kdy dojdeš když víš kde bydlím a vše o mě ty kozzomrdde.
16.6. | 18:27 Radek Trnovec
1
Náhlasit nevhodný komentář
Trasímku zkurvysýýnkůů no.tak nevím.na koho tady lidé více nadávají,jestli na mě nebo na tebe??Pokuď čtu dobře tak ty jsi tady takový vřed a LHÁŘ kozzomrtdský ;-)
16.6. | 18:18 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ty 9 sekund;))))))))) Dlouho me tak nikdo nepobavil.Opravdu:)))))
16.6. | 18:17 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nějak ses nám tady rozkecal.Brzdí pitomce.
16.6. | 18:14 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mnoho keců kterými zakryvas ze jsi blbec.Zklidní se.Lide si toho už všimli.
16.6. | 18:10 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mnoho slov prázdná hlava velká huba.Prostě Cech.
16.6. | 18:09 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
A ty?
16.6. | 17:24 Radek Trnovec
1
Náhlasit nevhodný komentář
Trasímku zkurvysýýnkůů nevyhrožuj prosím tě :-D Nemáš na to ty kozzomrdde :-)
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme