Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.9. 2014 15:47
nová fakta!

Už se ví, kdo byl ve skutečnosti Jack Rozparovač! Budete koukat

Jack Rozparovač
Zdroj: oficiální zdroj

Za záhadnou postavou Jacka Rozparovače, který má na svědomí životy nejméně pěti londýnských prostitutek, se pravděpodobně skrývá mladý polský přistěhovalec Aaron Kosminski.

Po více než století od série hrůzných činů v londýnské čtvrti Whitechapel to zjistil amatérský detektiv, který podle listu The Daily Mail analyzoval DNA ze šátku jedné z obětí.

 

K sérii vražd lehkých žen došlo v Londýně v roce 1888. Mladému polskému Židovi Kosminskému, který pocházel z městečka Klodawa poblíž Lodže a do Británie utekl před protižidovskými pogromy, bylo v té době 23 let. Jeho identitu prý nyní odhalil nadšenec Russell Edwards, který si před sedmi lety koupil v aukci šátek čtvrté zavražděné ženy Kate Eddowesové.

 

Šátek údajně po vraždě sebral jeden z policistů a dal jej své ženě. Podnikatel Edwards jej po koupi svěřil odborníkovi na kriminalistickou genetiku, který zjistil, že se na něm skutečně nachází důkazní materiál, patrně díky tomu, že šátek nikdo nepral. "Měli jsme jistotu, že byl šátek autentický, byl na místě zločinu a byla na něm i krev oběti," uvedl Edwards.


 

Uznávaný expert na získávání genetických stop z letitého důkazního materiálu Jari Louhelainen objasnil, že k odhalení přispěl rychlý vývoj v oboru jeho zkoumání - před pěti lety by prý ještě nebylo možné identitu pachatele zjistit.

 

Před 126 lety se o to policisté snažili zcela bezvýsledně, okruh podezřelých prý tehdy zahrnoval až sto osob, mimo jiné lékaře tehdejší královny Viktorie či malíře Waltera Sickerta. Kosminski byl rovněž na seznamu.

 

 

První obětí sériového vraha se stala třiačtyřicetiletá prostitutka a matka pěti dětí Mary Ann Nicholsová, jíž pachatel ve východolondýnské čtvrti Whitechapel velkým nožem podřezal hrdlo a následně týmž nástrojem zohavil tělo. Po ní následovaly v rozpětí několika měsíců vraždy dalších čtyř prostitutek Annie Chapmanové, Liz Strideové, Kate Eddowesové a Mary Jane Kellyové. Poslední vraždu spáchal Jack Rozparovač údajně 9. listopadu téhož roku.

 

Podle neoficiálních verzí může mít na svědomí i životy dalších dvou žen, jejichž vraždy nebyly objasněny.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Brutální manžel zavraždil svou ženu! 84krát ji bodl a poté jí nasadil prasečí masku

Herec z fimu Forrest Gump zastřelil manželku!

tn.cz / ČTK

Diskuze

9.9. | 19:20 Baba Jagga
0
Náhlasit nevhodný komentář
To je zase taková blbost!Nova se jen snaží být zajímavá.Tak strašně mě vždycky ku*va nase*e,když někdo mele kraviny o něčem,o co se zajímám(konkrétně o Rozparovače od dětství).Nejedná se o žádný nový objev.O Kosminskim,jako jednom z podezřelých,se mluví už spousty let.Je o tom i hodně dokumentů ...
8.9. | 21:36 paboucek
3
Náhlasit nevhodný komentář
Příběh Rozparovače mě od pozdního dětství, dost fascinoval a děsil. Díky DNA se už vyřešilo mnoho starších případů a kolikrát mě napadlo, jestli by nebylo možné díky této metodě a uchovaným důkazům něco málo objasnit. Dokonce jsem viděl dokument, že v Londýně mají jakési malé muzeum tohoto případu ...
8.9. | 20:00 Lupo Anetta
5
Náhlasit nevhodný komentář
nova už zas tradičně nafukuje a nafukuje mediální bublinu. Pokud vím tak to není jisté, našli jen jeho dna u jedné prostitutky a to může taky znamenat že byl jen jeji zákazníkem, jenže pro novu je to už zřejmě jasné. Naštěstí sleduju zprávy na seriozných kanálech a ne na těch bulvárních :-D
8.9. | 17:23 izida
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tv.Hovnova píše zase články na téma Rozparovač.