Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 9. 2017
Seismické vlny

Jaderný test KLDR vyvolal silné otřesy, byly cítit až v Česku!

Severokorejský vůdce Kim Čong-Un si prohlíží bombu
Zdroj: profimedia.cz
Severokorejský vůdce Kim Čong-Un si prohlíží bombu

Otřesy, které vyvolal jaderný test KLDR, byly cítit až v Česku! Zkouška údajné vodíkové bomby způsobila seismické vlny. Informovala o tom Akademie věd.

"Stanice České regionální seismické sítě zaregistrovaly v neděli elastické vlny vyvolané jaderným pokusem v Severní Koreji," oznámil na facebooku Geofyzikální ústav AV ČR. První vlny dorazily do Česka necelých 12 minut po odpálení vodíkové bomby.

 

První vlny byly nejsilnější, což potvrdilo, že došlo k náhlé explozi. Uvolněná energie podle Americké geologické služby, která sleduje otřesy po celé Zemi, odpovídala zemětřesení o síle 6,3 stupně Richterovy škály.

 

Severní Korea uskutečnila jaderný test v neděli brzy ráno. Podle vlastního prohlášení KLDR úspěšně otestovala vodíkovou bombu, která je mnohem ničivější než ta atomová. Smyslem testu prý bylo prověřit přesnost při výrobě vodíkové bomby, kterou lze umístit do mezikontinentální střely.

 

 

Severokorejská krize rozděluje svět už několik měsíců. Vztah KLDR a USA se vyhrotil po posledním jaderném testu, kdy americký prezident Donald Trump varoval před "ničivou odvetou, kterou svět nezažil". Ostrými slovy nešetří ani KLDR.

 

Rada bezpečnosti (RB) OSN se snaží najít diplomatické mírové řešení. Velmoci zvažují další sankce proti Pchjongjangu, ty ale nemusí podpořit Čína a hlavně Rusko, které je členem RB. Současné sankce navíc zatím na Kim Čong-unův režim nezabírají.

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

6.9. | 19:58 cestovatel001
11
Doufám že se to tlustý prase bude péct jednou na rožni
6.9. | 19:37 x x
-6
stane se:-)stejne neni na cz nic hezkyho.sbalte ponozky se sandaly a sup do ...
7.9. | 15:48 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vsetulo,,proc zrovna ja te mam ucit novym kouskum,,? BObiku!
7.9. | 13:12 vsetula
0
Náhlasit nevhodný komentář
novus - říká se že starého psa novým kouskům nenaučíš ! Zkus to novus a polepši se !!! Měj se novus !!!
7.9. | 12:58 vsetula
0
Náhlasit nevhodný komentář
novus - piš si o mě co chceš ! Na některé lidi je třeba se hold dívat s nadhledem "novus" ! Piš si tady ty své žvatly a rádoby moudrosti dál,stejně jak je vidět nemáš co jiného na práci ! Já se raději budu věnovat něčemu užitečnějšímu,než diskuzi s nějakým "DEDERONEM" !
7.9. | 12:36 vsetula
0
Náhlasit nevhodný komentář
novus - jak jinak novus,řediteli zeměkoule ! Pouze se po mě opakuješ ! Jenom si to jinak formuloval ! Čekal jsem od tebe něco inteligentnějšího,ale budiž,to bych chtěl po tobě opravdu moc !
7.9. | 12:15 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vsetulo,, neni nez smeknout pred tvou moudrosti...
7.9. | 11:13 vsetula
0
Náhlasit nevhodný komentář
truthwillprewail - nevím proč tady píšeš o rovnováze ve světě!To ví snad každý že to tak je!Já myslel něco jiného!A nevyzvedávám nahoru ani USA,Čínu ani Rusko ! Hold každý z nich má ve světě své zájmy ! A že Donald prudí?Ono toho baculatého cucáka z KLDR je také dost!Hlavně at' není hůř !
7.9. | 10:51 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Jsou veci, ktere neovlivnis..Zrozeni a smrt..Horsi jsou blbecci co zjij jako blbecci a tyhle zakladni poucky ruzni Vsetulinkove neznaji a stejne nakonec zhebnou.
7.9. | 10:17 vsetula
-1
Náhlasit nevhodný komentář
novus - jako blb*c jsi se narodil a taky jako blb*c pojdeš !!!
7.9. | 10:14 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
NElze nevidet jak Kacer se lisa k Cine, k Si Tin Pingovi..On ten somar nacepejrenej asi doufa ze se snim spoji a spolu Rusko polozi na kolena!
7.9. | 10:11 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
TAdy co cejtite nejsou zadny otresy,,to je jen hnuj co tu skladuje Vsetula jinaj skot!!
Obchodní sdělení

Bohemia Apple