Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.7. 2017 21:48
Peklo na silnicích

Jak se vyhnout cestou k moři kolonám? Odpovídal odborník!

Petr Vomáčka
Zdroj: TN.cz
Petr Vomáčka odpovídal na otázky čtenářů TN.cz

Na co si dát při cestě na dovolenou pozor? Jak se liší dopravní předpisy v ostatních evropských zemích s těmi českými nebo jak se při cestě k moři vyhnout kolonám? I na tyto otázky odpovídal mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK) Petr Vomáčka.

Dopravní odborníci očekávají na silnicích v celé Evropě kritický víkend. V některých lidnatých německých státech teprve začínají prázdniny, obyvatelé jiných se naopak budou vracet zpátky od moře.

 

Objevují se dokonce doporučení, aby ti, kteří nezbytně nutně cestovat nemusejí, vůbec na silnice o víkendu nevyjížděli. Na to, kudy jet, se čtenáři TN.cz mohli ptát mluvčího ÚAMK a dopravního experta Petra Vomáčky.

 

Co odborník na cestu poradil? Čtěte zde:

 

On-line rozhovor

Chat s Petrem Vomáčkou z ÚAMK

21:38
Verča
No budeme najizdet u salzburgu na A3 směr a po dálnici az až ke slovinskym hranicím. Kolik tunelů po cestě cca potkáme a jak myslite to mýtné?
21:38
Petr Vomáčka
Petr Vomáčka Petr Vomáčka
Dálnice A3 v Rakousku u Salzburgu není. V Rakousku se k dálniční známce navíc platí i za průjezdy různých úseků - http://www.uamk.cz/sluzby-produkty-nabidka/dalnicni-kupony/rakousko . Děkuji za dotazy a přeji všem klidnou a pokud možno pohodovou cestu bez větších kolon.
21:24
Verča
Dobrý večer. Zítra v odpoledních hodinách vyrazíme do chorvatska přes linz, graz, maribor a slovinsko po okreskach. Je po cestě v rakousku naky tunel? ... a jak myslite ze bude přes noc vypadat cesta.
21:24
Petr Vomáčka
Petr Vomáčka Petr Vomáčka
V Rakousku tunel určitě potkáte a na vaší cestě budete v Rakousku navíc platit i mýtné za ně. Dále v noci situace bude o trochu lepší, ale kolony se mohou i tak tvořit.
21:23
Adam
Nějaké online kamery na hraniční přechody S-HR
21:23
Petr Vomáčka
Petr Vomáčka Petr Vomáčka
Vše o Chorvatsku naleznete zde: www.uamk.cz/chorvatsko

 

I podle Vomáčky budou o víkendu rizikové hlavně trasy protínající Evropu ze severu směrem na jih. Na kolony se tak musí připravit ti, kteří chtějí vyrazit třeba do italského Bibione nebo chorvatského Poreče přes hraniční přechody Rozvadov či Dolní Dvořiště.

 

 

S komplikacemi je nutné počítat také na nejvytíženější české dálnici D1 a to i přesto, že silničáři s kritickým víkendem dopředu počítali a práce na rekonstrukci dálnice naplánovali tak, aby byla dopravní omezení poslední červencový víkend co nejmenší.

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

27.7. | 17:26 Petr Kelenda
2
Ovce budou čekat v kolonách!Béééé...
27.7. | 19:03 pichav
-2
☝ JAK SE VYHNOUT KOLONAM ???!!!! JEN JA ASI VIM !!!! OSTATNI JSOU V KOLONACH ...
27.7. | 21:11 Ukradeny Trotl
0
Náhlasit nevhodný komentář
Svého času jsem pochopil nadčasové filosofie: https://goo.gl/29fqnV (sekce Učení) a tam se psalo, že není AKCE není REAKCE. Takže člověk co se má rád do té kolony prostě NELEZE: A pak jsou ti co si prostě nedají říct. No a těm vzkazuji: UŽIJTE SI TO a věřte, že to největší překvapení teprve příjde.
27.7. | 20:46 smerko
0
Náhlasit nevhodný komentář
petre vomáčka :D ... to je cyp
27.7. | 20:45 smerko
0
Náhlasit nevhodný komentář
spíš jak vydělat na dovolenou u moře to mnelo být :D kolony bych pak mněl v pííči
27.7. | 19:41 jansuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jak se vyhnout kolonám? Inu,..........zůstat doma!
27.7. | 19:03 pichav
-2
Náhlasit nevhodný komentář
☝ JAK SE VYHNOUT KOLONAM ???!!!! JEN JA ASI VIM !!!! OSTATNI JSOU V KOLONACH !!!! JAK??? SEDET DOMA NA KOLE V 00 !!! MAX SE PROJET NA KOLE !!!! NAKUPOVAT V KOLONIALU !!!! CHODIT NA RYBY A OBDIVOVAT VODU !!!! ZE UDELA Z KAZDEHO PRUSERU KOLO !!!! A KOLONY !!!! A KOLA PSY !!!! NECHAT TUPYM OVCIM !!!! ☝
27.7. | 17:26 Petr Kelenda
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ovce budou čekat v kolonách!Béééé...