Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.7. 2017 21:48
Peklo na silnicích

Jak se vyhnout cestou k moři kolonám? Odpovídal odborník!

Petr Vomáčka
Zdroj: TN.cz
Petr Vomáčka odpovídal na otázky čtenářů TN.cz

Na co si dát při cestě na dovolenou pozor? Jak se liší dopravní předpisy v ostatních evropských zemích s těmi českými nebo jak se při cestě k moři vyhnout kolonám? I na tyto otázky odpovídal mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK) Petr Vomáčka.

Dopravní odborníci očekávají na silnicích v celé Evropě kritický víkend. V některých lidnatých německých státech teprve začínají prázdniny, obyvatelé jiných se naopak budou vracet zpátky od moře.

 

Objevují se dokonce doporučení, aby ti, kteří nezbytně nutně cestovat nemusejí, vůbec na silnice o víkendu nevyjížděli. Na to, kudy jet, se čtenáři TN.cz mohli ptát mluvčího ÚAMK a dopravního experta Petra Vomáčky.

 

Co odborník na cestu poradil? Čtěte zde:

 

On-line rozhovor

 

I podle Vomáčky budou o víkendu rizikové hlavně trasy protínající Evropu ze severu směrem na jih. Na kolony se tak musí připravit ti, kteří chtějí vyrazit třeba do italského Bibione nebo chorvatského Poreče přes hraniční přechody Rozvadov či Dolní Dvořiště.

 

 

S komplikacemi je nutné počítat také na nejvytíženější české dálnici D1 a to i přesto, že silničáři s kritickým víkendem dopředu počítali a práce na rekonstrukci dálnice naplánovali tak, aby byla dopravní omezení poslední červencový víkend co nejmenší.

vbo TN.cz