Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.12. 2016 19:28
Vaše téma

Expertka: Místo spoření investujte do podílových fondů! Je to snadné

Zdroj: TN.cz

Hostem pořadu Vaše téma byla tentokrát finanční poradkyně Vladimíra Bartejsová. Jak správně investovat peníze, jak minimalizovat riziko při investicích a do čeho své peníze vložit?

Ekonomická úroveň českých domácností se zlepšuje a tisíce lidí řeší, jak naložit se svými úsporami. Pozvání moderátorky Marcely Škábové přijala zkušená finanční poradkyně Vladimíra Bartejsová, která čtenářům poradila, jak nejlépe své úspory zhodnotit.

 

Stále více lidí přemýšlí, jak nejlépe naložit se svými úsporami, aby jen neležely na účtech. Úrokové míry u standardních finančních produktů totiž klesají a úspory nejsou zhodnocovány. Jaké mají ale české domácnosti alternativy? Ekonomové radí investovat do podílových fondů.

 

Mnoho lidí se ale bojí jen toho označení. "Každý máme jiný pojem o penězích, neseme si určité bariéry. Třeba si myslíme, že tyhle produkty pro mě nejsou, protože nemám zrovna miliony. Výnosy se ale ukážou, i pokud budete pravidelně posílat jen malou částku," uklidnila Bartejsová.

 

 

Podílové fondy doporučuje i ona - hlavně z důvodu nízkých úrokových sazeb a malého zhodnocení naspořených peněz na speciálním účtu. "Založit si podílový fond je jednoduché, vyberete si instituci a konkrétní fond. A tam je portfolio manažer, který vaše peníze posílá do různých společností," popsala expertka.

 

Nejdříve by si měl člověk, který má o podobný fond zájem, zodpovědět několik základních otázek. "Řeknete si, co chcete tou investicí dosáhnou. Tím zjistíte částku, kterou budete do fondu posílat, i čas, po který budete investovat," doporučila Bartejsová.

 

Poradkyně také nabádala, aby se lidi o své peníze tolik nebáli. "Je třeba počítat s nějakým rizikem, určitě se ale nemusíte bát krachu nebo toho, že o peníze přijdete," řekla odbornice. Důležité je také odolat tlaku, který znamená propad na burze, a nemyslet hned na prodej svých produktů.

 

Další díly pořadu Vaše téma najdete ZDE.

 

Vladimíra Bartejsová pochází z Třebíče a vystudovala Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze. Pracovala ve společnostech GE Money Bank a RWE Transgas. Od roku 2013 působí coby manažerka investičních produktů ING Bank. Mezi její zájmy patří běh, cyklistika a in-line bruslení.
 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

6.12. | 12:13 Vilém Novák
3
Tak to jsem zvědav, jak zrovna poradkyně z UDH pracující pro ING bank poradí.
6.12. | 16:15 Roman Skala
-2
Oralnim sexem se sefem lze ztoporit, pardon podporit profesni rust.
8.12. | 21:49 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Kolik expertka má zainvestováno v OPF?
8.12. | 12:32 truthwillprevail
3
Náhlasit nevhodný komentář
ÁÁÁÁÁ to že je zkušená finanční poradkyně???????? Zkreslování, uvádět lidi v omyl to bude vaše specializace, co na to ČNB že se veřejně lže. Asi nic, protože tahle jako, že poradkyně není ani vedená pod ČNB.
7.12. | 09:25 josefvyskoc
0
Náhlasit nevhodný komentář
nejak me tyto manazerky a poradkyne s "umelym" usmevem, casto umelymi prsy, umelymi vlasy, umelym chrupem a ja nevim s cim vsim umelym neberou a nevzbuzuji ve me duveru...
6.12. | 20:29 jansuk
2
Náhlasit nevhodný komentář
Když tomu, vážená paní, tak věříte, tak mi na to půjčte. Z každé koruny zisku vám dát dvacetník. Berete?
6.12. | 17:26 allanaldik
1
Náhlasit nevhodný komentář
vetsina mensich investujicich o sve uspory prijde, jen par vyvolenych si vydela prave na tehle lidech co investuji aby vydelali ale prodelaji.
6.12. | 16:15 Roman Skala
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Oralnim sexem se sefem lze ztoporit, pardon podporit profesni rust.
6.12. | 13:04 truthwillprevail
3
Náhlasit nevhodný komentář
Oni vám řeknou nic nepočítejte, nikdo neví jaká bude inflace, jak se budou chovat měny. Ale na druhou stranu vám řeknou průměr výkonnosti fondů, což je absurdní a velmi často zkreslená informace.
6.12. | 13:01 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Když chcete investovat do OPF, tak bez počátečních nákladů jako jsou provize . Zprůměrujte si alespoň průměrné čisté, opakuji čisté zhodnocení za posledních min. 10let. Započítejte i průměrnou inflaci, a měnové riziko. Budete mít alespoň částečný obrázek o tom, jak to bude vypadat.
6.12. | 12:51 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Když jsem se díval na portfolio ING, na vaše poplatky tak mě to opravdu moc neláká. Lidé jsou málo informovaní když si nechají sjednat všechno.
6.12. | 12:50 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
V ČR bych dál povinnost nahrávat všechny schůzky mezi investorem a prodejcem, prodáváte to jako rohlíky a je jedno jestli je to přes životní produkt nebo přímo do otevřených fondů.