Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.9. 2016 18:07
nebezpečná honička

Jak to dokázal?! Řidič jízdou způsobil škodu za 200 tisíc! VIDEO

Zdroj: TV Nova

Policisté z Českého Krumlova natočili divokou noční honičku s opilým řidičem. Muž několikrát naboural, vjel do protisměru i do zákazu vjezdu a nakonec havaroval. Způsobil škodu za 200 tisíc korun.

Policejní hlídka natočila podivně kličkující auto. Řidič evidentně nebyl při smyslech, náhodně zapínal blinkry a měl velké problémy udržet své vozidlo na silnici. Když uviděl ve zpětném zrcátku majáky, šlápl pořádně na plyn.
 

 

V první zatáčce poslal auto mimo silnici a srazil značku, ale to ho nezastavilo. Najel do protisměru a před policisty se snažil ujet za každou cenu. Tam trefil další značení, ani poškozený podvozek ale auto nezastavil. Řidič dál jel jako blázen a přestože zdálky viděl stojící auta, do posledního v koloně naboural.

 

 

Policista předvedl neuvěřitelnout trpělivost. Vozidlo doběhl k vozu a zaklepal na kapotu, aby řidiče varoval. Opilec ale pokračoval v divoké jízdě. Po několika nárazech měl protrhané pneumatiky a v další zatáčce už bavoráka poslal rovnou do příkopu.
 

 

"Nadýchal více jak 1,7 promile alkoholu," uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura. Kromě toho neměl řidičák a vozidlo, které divokou jízdou zničil mu nepatřilo. Teď mu hrozí až dva roky vězení.
 

Josef Svoboda/ lud