Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 11. 2017

Jak zhodnotit své peníze pomocí peer-to-peer

Zonky
Zdroj: oficiální zdroj

Peer-to-peer půjčování peněz se stává stále populárnějším způsobem investování

V Česku stále roste počet lidí, kteří se při půjčování peněz odvrací od tradičních bank. Objevili totiž kouzlo tzv. peer-to-peer, kde lidé půjčují lidem. Půjčka přes peer-to-peer platformu, jakou je třeba české Zonky, je nejen levnější, ale je i mnohem rychleji vyřízená.

Výhody peer-to-peer ale nezůstaly skryté ani investorům. Ať už bude peer-to-peer vaším prvním krokem do světa investování, nebo si jen chcete diverzifikovat své portfolio, podívejte se, jak to celé funguje.

Zonky
Zdroj: oficiální zdroj


Poté, co se na Zonky během pár minut zaregistrujete, můžete začít investovat na Tržišti, což je místo, kde si lidé žádají o půjčky. Tam si vyberete, komu své peníze půjčíte. Jednotlivé investice jsou označeny ratingem A – D, který vám jasně řekne nejen, jak je která půjčka riziková, ale také kolik si můžete vydělat. „Průměrný roční výnos investorů se u nás pohybuje mezi 5 - 7 %,“ dodává Jan Tročil, který má v Zonky investory na starosti.
Také je dobré vědět, že abyste mohli začít investovat na Zonky, nemusíte být zrovna milionář. Pro začátek vám totiž stačí klidně jen 200 Kč.

Komerční článek