Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 2. 2016
chat s odborníkem

Jak získat dotaci na nový kotel? Ptali jste se odborníka ON-LINE!

Kotlíková dotace - Bohdan Polak
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Ministerstvo životního prostředí dnes zveřejnilo základní rámec podmínek kotlíkových dotací, které budou nově hradit evropské fondy. Peníze můžete získat i vy. Jak, kdy a kde žádat o kotlíkovou dotaci vám radil v on-line chatu Bohdan Polák.

Až 85% dotaci z maximální částky 150 tisíc korun bude možné získat na výměnu starého kotle na pevná paliva za jiný, ekologičtější zdroj a tzv. mikro-energetická opatření. Na vše ohledně kotlíkové dotace jste se ptali ředitele odboru ochrany ovzduší SFŽP ČR Bohdana Poláka.

 

Je možné získat dotaci na výměnu plynového kotle? Jak změřit energetickou účinnost domu? Je možné získat dotaci zpětně na již instalovaný kotel? Tohle jsou některé z dotazů, na které Bohdan Polák odpovídal...

 

On-line rozhovor

 

Kvůli financování z fondů EU si nejdříve o peníze musí zažádat kraje, které budou následně poskytovat dotace přímo občanům. Ministerstvo pro kraje dnes zveřejnilo 1. výzvu v hodnotě 3 miliardy korun. Kraje musí o dotaci pro občany zažádat do 30. září. Teprve pak mohou o dotaci žádat občané.

 

 

Česká republika se dlouhodobě potýká se znečištěným ovzduším. Téměř 90 % celkových emisí karcinogenního benzo(a)pyrenu a téměř 40 % celkových emisí prachových částic PM10 pochází ze sektoru lokálního vytápění domácností.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o kotlíkových dotacích:

 

 

Právě tyto látky, které způsobují vážné potíže dýchacího ústrojí, jsou nejčastěji obsahem spalin ze zastaralých uhelných kotlů v domácnostech. Takových kotlů, které bude potřeba vyměnit, je podle odhadů MŽP přes 350 tisíc po celé České republice.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Z nejúspěšnější české krásky Táni Kuchařové je zrzka a vypadá hodně bizarně!

Sexbomba z Pobřežní hlídky: Dnes vypadá lépe než před 20 lety!

 

pet TN.cz