Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 11. 2016

Jaké auto vybrat na zimu? Ptali jste se šéfky AAA AUTO

šéfka AAA AUTO Karolína Topolová

Proč stále více lidí kupuje vozy na splátky? Je podzim nebo zima vhodná doba na koupi auta? Jaké auto vybrat? Desítky dotazů zaslali čtenáři odbornici na auta na slovo vzaté - v online chatu na TN.cz odpovídala šéfka AAA AUTO Karolína Topolová.

Podle Karolíny Topolové je podzim pravá doba vhodná k nákupu "nového" ojetého auta. "S nástupem podzimu se trh postupně rozšiřuje, nabídka je velmi rozmanitá a dají se sehnat opravdu báječné vozy. Nesmíme však opomenout, že jsme s nárůstem počtu aut na celém českém trhu zaznamenali také poměrně vysoký nárůst průměrné ceny. To je způsobeno především tím, že se do nabídky dostaly méně ojeté automobily v lepším technickém stavu, čemuž odpovídá jejich nižší stáří a nižší počet najetých kilometrů," odpovídala na dotaz čtenáře s přezdívkou Selam šéfka Áček.

 

Ptali jste se také na čerstvé partnerství AAA AUTO s českým sportem. Netýká se však jen fotbalu. Novinkou bude podpora dvojice cestovatelů na dobrodružné cestě do Afriky. "Mám ráda odvážné nápady, proto jsme se také rozhodli podpořit dva mladé cestovatele Richarda Nemetha a Stefana Stefanova na jejich výpravě do Dakaru a zpět v autě za 69 tisíc. Za kvalitou našich vozů stojíme, a tak vůz na cestu si vybrali od nás. Kluci dokáží zdolat nejednu překážku a my, že se dá koupit kvalitní ojetina i v nižší cenové kategorii, když víte kde nakupovat," popsala Topolová.

 

Před zimou se ozvala také řada vyznavačů zimních sportů, kteří by rádi věděli, jaké auto je ideální na cestování s lyžařskou výbavou na hory. Co doporučila Karolína Topolová? "V tomto případě doporučuju buď SUV s náhonem na všechna čtyři kola (například Škoda Yeti a Volkswagen Tiguan) nebo MPV se zabudovaným prostorem pro lyžařské vybavení jako nabízí například Opel Zafira. Vozy s velkým zavazadlovým prostorem a znatelným komfortem pro cestování jsou již tradičně v tomto období žádanější," odpověděla šéfka Áček.

 

 

Všechny odpovědi si můžete přečíst zde:

 

On-line rozhovor

Chat s šéfkou AAA AUTO

10:59
_
zajimaly by mě bnejcastejsi duvody pro vymenu auta. dik
10:59
Karolína Topolová
šéfka AAA AUTO Karolína Topolová šéfka AAA AUTO Karolína Topolová
Mezi hlavní důvody, proč se lidé rozhodnou pro změnu automobilu, lze zařadit stáří vozu nebo jeho opotřebování, zejména pak příliš vysoký počet najetých kilometrů. Automobily jsou navíc nyní mnohem dostupnější stejně jako možnosti splátkování. Primárními parametry, které jsou mezi zákazníky v současnosti nejžádanější, jsou velikost a bezpečnost ojetých automobilů, od toho se pak rovněž odvíjí jejich výběr a samotná cena vozu.
10:58
ggg
Jak se vyvyji cena vozu
10:58
Karolína Topolová
šéfka AAA AUTO Karolína Topolová šéfka AAA AUTO Karolína Topolová
Zatímco v roce 2011 bylo možné zakoupit ojetou Škodu Fabia za 104 323 Kč, dnes si běžný český zákazník může pořídit stejný typ vozu za 95 231 Kč. Obdobné tendence, kdy během posledních let došlo k poklesu prodejní ceny v průměru o 5 až 10 tisíc, můžeme zpozorovat rovněž u automobilů typu Ford Focus, Renault Clio, Renault Laguna, Škoda Felicia a dalších. Snížení prodejní ceny téměř o 50 % je pak patrné u ojetých vozů, jako je Peugeot 206 a VW Polo, u automobilů Peugeot 307, Hyundai i30 či Škoda Roomster se pak cena snížila o téměř 25 %. Průměrná prodejní cena naopak stoupá například u vozů typu Škoda Octavia, Ford Mondeo či Škoda Superb, a to z toho důvodu, že si čeští zákazníci stále častěji vybírají novější automobily s lepší výbavou, a dokonce se přitom neostýchají sáhnout hlouběji do peněženky.
10:57
skodaauto
Skodovka je vsude nejprodavanejsi a pak asi Oktávka. Ktera se u vas prodava nejvice?
10:57
Karolína Topolová
šéfka AAA AUTO Karolína Topolová šéfka AAA AUTO Karolína Topolová
Škoda Octavia patří mezi nejoblíbenější ojeté vozy prakticky od uvedení na trh, což dokládá i 51340 kusů, které dodnes prošly našimi autocentry. To je číslo srovnatelné například s celoročními prodeji skupiny v roce 2012. Více než polovinu dosud prodaných Octávií tvoří první modelová řada.

 

TN.cz