Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.1. 2016 19:02
Vaše téma

Jiří Ovčáček: Kolem premiéra se vytvořila proimigrantská lobby

Zdroj: TV Nova

Dnešním hostem pořadu Vaše téma bude bývalý novinář a současný prezidentův tiskový mluvčí Jiří Ovčáček. Jaký je jeho postoj k uprchlíkům? A čemu musí jako zástupce hlavy státu čelit? Ptejte se.

Jako mluvčí hlavy státu nemá Jiří Ovčáček rozhodně jednoduchou funkci. Musí obhajovat veškeré kontroverzní výroky prezidenta a čelit mediálnímu tlaku.

 

Plné ruce práce má hlavně kvůli odvážným komentářům prezidenta republiky na adresu uprchlíků, za které mu sice Češi v současné době nadšeně tleskají, ale za které také musí čelit tvrdé kritice ze strany nejen českých, ale i světových politiků.

 

 

Mluvčí Ovčáček o sobě dal vědět v průběhu podzimu, kdy na Twitteru kritizoval premiéra Sobotku. Co na to řekl prezident Zeman? "Moje komentáře vychází z názorů pana prezidenta." Tvrdí Ovčáček s tím, že prezident Zeman s jeho veřejnými komentáři problém nemá.

 

Na adresu předsedy vlády Sobotky řekl, že je přesvědčen, že Sobotka by chtěl mít s prezidentem dobré vztahy, ale kolem něj se vytvořila skupina promigrantské lobby, která na něj apeluje, aby změnil svůj názor v tématu uprchlíků. Zatím odolává a já doufám, že odolá," uvedl Ovčáček.

 

 

Názory na klíčová témata má prezidentův mluvčí stejné, jako jeho šéf. "Vychází to z toho, že jsme přátelé," uvedl Ovčáček. Za největší výzvu opakovaně označil migrační krizi a lobboval za lepší ochranu vnějších hranic Evropské unie. Útoky v Kolíně nad Rýnem podle Ovčáčka ukázali, že bezpečnostní situace není pod kontrolou.

 

Ovčáček ale tvrdí, že ačkoliv západní tisk a politici jsou mnohdy k Zemanovi kritičtí, mění se názory západoevropské veřejnosti. "Když čtu diskuze pod články v britském tisku nebo mluvím s lidmi z Německa, tak vidím, že lidé vnímají názory pana prezidenta a někteří se se závistí dívají za hranice České republiky."

 

 

Řeč přišla i na další české politiky. Jiřího Dienstbiera označil Jiří Ovčáček za "vzteklé štěně". Tuto přezdívku měl prý Dienstbier ve volebním štábu. K ministrovi pro lidská práva a rovné příležitosti ve vládě Bohuslava Sobotky měl silná slova kritiky. "Myslím, že není sociální demokrat, ani levicový politik, ani moderní levicový politik. Poškozuje vládu i sociální demokracii."

 

Miroslava Kalouska označil za starého klasika a praktika. "Když je předsedou TOP 09, tak se nabízí se vymezovat vůči panu prezidentovi." Budoucnost strany ale nevidí pod Kalouskovým vedením jako příliš růžovou.

 

 

Dostalo se i na osobní témata. Ovčáček v uplynulých dnech oslavil narozeniny. Od prezidenta Zemana dostal nejhezčí dárek. "Výslovně jsem řekl, že dárek nechci. Chtěl jsem si s panem prezidentem popovídat. Když skončil pracovní den, tak si mě pan prezident zavolal, pogratuloval mi k narozeninám a řekl mi ´Jsem rád, že jsi tu s námi´."

 

Pokud není na krajských výjezdech, pracuje mluvčí prezidenta od 8 hodin ráno do půl deváté večer. Čas strávený s prezidentem se odvíjí od toho, jestli se něco zajímavého děje. Na konci dne spolu prezident Zeman a jeho mluvčí koukají na Televizní noviny. Nemá žádné poradce, jediným rádcem, od kterého má zpětnou vazbu, mu je babička.

 

 

V letošním roce se nejvíce těší na výjezdy do krajů České republiky. Právě při krajském výjezdu se jednou dopustil největší chyby, za kterou jej prezident Zeman pokáral. Zapomněl mu totiž vytisknout jednu stránku monitoru tisku s důležitými informacemi.

 

V letošním roce bude mluvčí Jiří Ovčáček pokračovat v hledání údajného článku Ferdinanda Peroutky o tom, že Hitler je gentleman. "Jsem přesvědčen, že v letech 1938-9 Ferdinand Peroutka selhal tváří v tvář diktatuře," uvedl Jiří Ovčáček v pořadu Vaše téma.

 

 

O své budoucnosti až Miloš Zeman skončí v úřadu prezidenta zatím příliš nepřemýšlí. "Rád se nechám překvapit, uvidím, co bude," řekl. Jestli by sám chtěl být aktivním politikem? "Nejsem si úplně jist, jestli bych si to dovedl představit," dodal.

 

Fanoušky prezidenta Zemana ale potěšil informací, že hlava státu se těší lepšímu zdravotnímu stavu, než v předchozích měsících. "Pozměnil jídelníček. V lánech má k dispozici rotoped a malý bazén. Když je hezké počasí, je v Lánské oboře. Motorem jsou panu prezidentovi ale setkání s lidmi," dodal Ovčáček.

 

lud. vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.1. | 18:05 pan-then
21
Ta proamerická husa, sice kejhá proti všemu Zemanovskému, ale je jí to prd ...
14.1. | 13:15 reypal
-17
Učil se pást pasáčekovčáček horekopcom nebo dolekopcom.
14.6. | 22:57 zookee
0
Náhlasit nevhodný komentář
To je vůl jak elefant
3.2. | 18:31 Radim Nenál
1
Náhlasit nevhodný komentář
protiimigrantské.... :D :D Mám pocit, že Ovce říkala něco jinýho ;)
15.1. | 17:15 satanastatanas
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Ovcacek neni ritolezec, on, jako mluvci pouze interpretuje Zemana...Tezko ovsem lze interpretovat zvuky, vyluzujici Cesky prezident v kadibudce..Kdo chce, ten je samozrejme slysi vsude...
15.1. | 11:27 haha33
-9
Náhlasit nevhodný komentář
pamatuji si Zemana z tribuny v 89. Teď si zase hraje na obránce národa. No hlavně že mu to nese body. Ten Ovčáček, panebože toho slyším a dělá se mi blbě. Jak on napodobuje Zemana i hlasem, ty jeho bláboly nejdou poslouchat, je to Zemanův řiťolezec. Snad ještě dožiju něčeho slušného ale Zemana ne
15.1. | 03:25 Jana Grohová
-7
Náhlasit nevhodný komentář
Nic moc,vyhýbali se otázce,na kterou jsem čekala ,kterou jsem položila.
14.1. | 21:22 satanastatanas
-9
Náhlasit nevhodný komentář
Nez Cesko zacnou okupovat Rusove tak bude treba se zbavit okupantu soucasnych..Hitler by mel radost---
14.1. | 21:07 kramnyjevrah
-13
Náhlasit nevhodný komentář
Pripochcany ozrala z hradu udelal zakladnu fsb a zlodeju jako je mynar vlekar.vodi si chatru z podelany osvetimy nebo jak s3 ts prdelova dira jmenuje, dela jim hostinu a necha je znesvetit hrad.verbez...uz aby to prase chciplo!
14.1. | 20:31 kramnyjevrah
-16
Náhlasit nevhodný komentář
Lhotakova protoze jses blba husa.zeman na sve ovecky sere.jen jim sype to co chtej slyset...a pak si tam dosadi sve vlekare a pratelicky xo kradou a kradou... o vozrala mrcha pripochcana je chrani...a chrochtaj si....vy socky dementni.
14.1. | 20:30 Petr Szabo
-16
Náhlasit nevhodný komentář
Mluvci nejvetsiho zlodeje v Cesku si dovoluje mluvit spatne o Sobotkove okoli.Nejvetsi mafianske ruskofasisticke hnizdo ktere degraduje nas Hrad na mafianskou hospodu se slivovici a vodkou!Parta vlastizradcu z hradu co pracuje na dalsi nasi okupaci Ruskem muze Sobotkovi libat kotniky za jeho postoj!
14.1. | 20:28 kramnyjevrah
-14
Náhlasit nevhodný komentář
Himmler 1940----ovcacek 2016 dokonce i brejlicky maj stejny...a jak by podepisoval transporty uprchliku do pece jako jeho dvojnik se zidy...typicky vrah od psaciho stolu...ten hajzl teplej.