Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.2. 2015 14:27
Osobní zpověď

Jaké to je být mrtvý: Mladík (22) popsal, jak vypadá život po smrti!

Klinická smrt
Zdroj: facebook.com

Světlo na konci tunelu nebo prostě jen hluboký spánek? Co se vlastně s člověkem děje, když prakticky přestane existovat? Sasha Eliasson ze Švédska prodělal klinickou smrt hned dvakrát a rozhodl se promluvit o tom, jaké to skutečně je zemřít.

Dvaadvacetiletý student Sasha Eliason ze Stockholmu podle vlastních slov zažil za posledních osm měsíců dvakrát klinickou smrt, píše list Daily Mail. Poprvé v červnu loňského roku, když naboural na motorce. Při ní si zlomil koleno, holeň a kotník na pravé noze. Podruhé to bylo o osm měsíců později, poté, co se podrobil operaci a následně se předávkoval léky proti bolesti.

 

Smrt popisuje jako černé prázdno bez jakýchkoli známek vědomí. Podle něj to bylo jako krátké a bezesné zdřímnutí. Nebýt toho, že mu doktoři řekli, že byl mrtvý, sám by o tom ani nevěděl. "Jo, a byl jste na pár minut mrtvý, jen tak pro vaši informaci," napsal na sociální síť reakci doktorů.

 

"V obou případech jsem tady "prostě nebyl". Je to, jako když si na chvilku zdřímnete a pak se probudíte a cítíte se, jako byste spali strašně dlouho. I když ve skutečnosti to bylo třeba jen patnáct minut," popisuje Sasha. Okamžik těsně před smrtí je prý jako když někdo přepne tlačítko z on na off.

 

 

Podle mladíka jsou příběhy lidí, kteří tvrdí, že během klinické smrti vnímali okolí, důsledkem toho, že nebyli tak úplně mrtví. Jejich mysl prý musela být stále aktivní a oni tak jen zažili určitý druh snu.

 

Pro Sashu je teď daleko jednodušší smířit se se smrtí. Je pro něj přirozenou součástí života, které se nikdo nevyhne a které se nikdo nemusí bát. "Teď už vím, že smrt není o nic horší než spaní. Když umřete, prostě jen přestanete existovat, není to nic, čeho byste se měli bát," zakončuje Sasha.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejsmutnější fotogalerie: Fotograf fotil lidi těsně před smrtí a po ní

Pornohvězda Sasha Grey je mrtvá! Jak zemřela?

mom TN.cz