Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.9. 2017 08:17
Mlékárenská krize

Jako za socialismu. V řadě obchodů se nedá sehnat máslo!

Máslo Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia

Čeští zákazníci si na řadě míst musejí nyní připadat jako za hlubokého socialismu, kdy bylo zboží často nedostupné a nakupující vítaly jen prázdné regály. V řadě obchodů totiž není k sehnání máslo.

O tom, že je másla nedostatek a jeho cena je rekordně vysoko, se mluví už delší dobu. Zatím se ovšem obchodníkům dařilo poptávku pokrývat. To už ale neplatí.


Deník MF DNES totiž terénním průzkumem po celé republice zjistil, že v řadě obchodů máslo není vůbec k dostání. A zákazníci tak buď musejí jít nakupovat jinam, nebo pár dní počkat na novou várku.


A i tam, kde máslo v regálech leží, je kostek výrazně méně než jindy, některé značky mohou úplně chybět. Nebo jsou k dispozici kromě klasických "čtvrtek" másla jen osminky.Máslo v regálech chybí kvůli tomu, že zemědělci do oběhu neposílají dostatek mléčného tuku, který je základní surovinou při výrobě másla.


K nedostatku základní potraviny ovšem podle deníku paradoxně přispívají i sami zákazníci. A to zvlášť od chvíle, kdy se provalilo, že máslo bude možná o Vánocích silně nedostatkovým zbožím. Řada lidí ho od té doby totiž nakupuje ve velkém do zásoby.


Pusťte si reportáž o "máselné" krizi:


pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.9. | 08:44 adnachiel
26
Ho.no jako za socialismu. Tisíckrát hůř!!!!!
5.9. | 09:05 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-15
5.9. | 08:49 kimy69: Takovou pič00vinu ti poradili tvoje rodiče, zaprodanci ...
14.9. | 09:16 trala
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nepamatuji, že by máslo za socialismu nebylo. Tak nevím, který vůl vymýšlel ten titulek, ten opravdu nesedí. Jen někdy se stalo, že nebyla méně kvalitní jednička, která odpovídá dnešním standartům a byla pouze levnější, ale kvalitnější dvojka, jakou dnes seženete jen ve farmářských prodejnách.
11.9. | 20:10 overal
2
Náhlasit nevhodný komentář
Za socialismu sice máslo někdy nebylo, ale nemusel jsem se bát, že mi je nějaký zloděj zdraží, během několika týdnů na dvojnásobek!!
6.9. | 16:38 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jedno je jiste..O "Zlocinu" pana Babise vsichni vedeli, tak jako o jinych kauzach,,ale tuhle si celou dobu schovavali na dobu, kdy bude potreba..Takova "Zlata rezerva" Nic noveho..Kubiceho zprava byla ze stejneho regalu v mrazaku..A prijdou dalsi..
6.9. | 16:31 sigr
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jestli těsně po II.sv.válce nebylo k sehnání máslo vskutku nevím, ale co já pamatuji tak za socializmu máslo bylo normálně k sehnání a to za 10Kč od TURNOVA k PLZNI.
6.9. | 09:57 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
6.9. | 09:28 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
6.9. | 09:28 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Pravda, najem se pod mosty neplati, stejne jako dan z nemovitosti..V Cesku ale je mozny vse tak uvidime co prinese budoucnost...
6.9. | 09:26 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nemyslel..Aty, mas se dobre? Tak to musis byt pekna sFine!!
5.9. | 22:32 zacotomame
-1
Náhlasit nevhodný komentář
novusi, běž si dáchnout. Pletou se ti nicky
5.9. | 22:30 zacotomame
-1
Náhlasit nevhodný komentář
5.9. | 18:20 novus, od kdy se v rodinném baráku platí nájem. Nemyslel jsi daň z nemovitosti, oslíku?
5.9. | 22:28 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jaromír Pokorný, máš dobrý důchod? Tak na co si stěžuješ? Buď rád, že ho máš. Já mám taky dobrý důchod. Říkaj tomu strop. A k němu takové malé přilepšení, ale o tom ti nebudu psát. Nerad bych, aby tě navštívila Jozefína.