Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.9. 2017 08:17
Mlékárenská krize

Jako za socialismu. V řadě obchodů se nedá sehnat máslo!

Máslo Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia

Čeští zákazníci si na řadě míst musejí nyní připadat jako za hlubokého socialismu, kdy bylo zboží často nedostupné a nakupující vítaly jen prázdné regály. V řadě obchodů totiž není k sehnání máslo.

O tom, že je másla nedostatek a jeho cena je rekordně vysoko, se mluví už delší dobu. Zatím se ovšem obchodníkům dařilo poptávku pokrývat. To už ale neplatí.


Deník MF DNES totiž terénním průzkumem po celé republice zjistil, že v řadě obchodů máslo není vůbec k dostání. A zákazníci tak buď musejí jít nakupovat jinam, nebo pár dní počkat na novou várku.


A i tam, kde máslo v regálech leží, je kostek výrazně méně než jindy, některé značky mohou úplně chybět. Nebo jsou k dispozici kromě klasických "čtvrtek" másla jen osminky.Máslo v regálech chybí kvůli tomu, že zemědělci do oběhu neposílají dostatek mléčného tuku, který je základní surovinou při výrobě másla.


K nedostatku základní potraviny ovšem podle deníku paradoxně přispívají i sami zákazníci. A to zvlášť od chvíle, kdy se provalilo, že máslo bude možná o Vánocích silně nedostatkovým zbožím. Řada lidí ho od té doby totiž nakupuje ve velkém do zásoby.


Pusťte si reportáž o "máselné" krizi:


pez TN.cz