Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 3. 2017

Jarní lyžování v Harrachově

Harrachov
Zdroj: oficiální zdroj

Sněhové podmínky v harrachovském skiareálu jsou ideální pro luxusní jarní lyžování.

Díky příznivým klimatickým podmínkám a vydatnému lednovému sněžení se daří stále udržovat komfortní vrstvu sněhové pokrývky. V současné době leží aktuálně na sjezdovkách okolo 70 cm sněhu. Jeho kvalita je pak hodně závislá na aktuální teplotě a klimatických podmínkách.

Od pondělka 20.3. se mění ceny skipasů a v platnost vstupuje ceník pro vedlejší sezónu. Doslova cenovou nirvánu ocení lyžaři od 3.4, kdy začíná jarní pád cen, kdy klesají každý týden ceny o dalších 7%.

Měli jsme už od podzimu kvalitní základ a pak intenzivně sněžilo, díky tomu budeme určitě lyžovat minimálně do velikonočních svátků. Naše hlavní červená sjezdovka z Čertovy hory do města je na severním svahu, kde sníh měkne a odtává pomaleji. Letos budeme mít mimořádně dlouho v provozu ještě i sjezdovky na východních svazích, plánujeme, že by se na modré a červené do Rýžoviště mohlo lyžovat až do 9.4. v případě, že to klimatické podmínky dovolí,“ říká ředitel Sportovního areálu Harrachov Jiří Krejčí.

Harrachov
Zdroj: oficiální zdroj


V provozu jsou tak stále obě lanové dráhy a lanový vlek DOPLÍK, který obsluhuje večerní lyžování. To v Harrachově navazuje přímo na celodenní provoz. Od neděle do čtvrtka se večer lyžuje do 18hodin, v pátek a v sobotu je vlek v provozu až do 20.00.

Patříme už roky k resortům, které uzavírají v Krkonoších zimní sezónu, společně s Pradědem a Mísečkami. Přestože obě střediska leží ve výšce 1300 m.n.m. a v Harrachově horní stanice lanovky jen v 1000 m.n.m., jejich pět set metrů dlouhým svahům naše téměř dvoukilometrová sjezdovka úspěšně konkuruje. Startujeme už v osm hodin ráno a dopoledne je to opravdu hezké lyžování, odpoledne je pak vhodnější spíš na snowboard, padá se do měkkého, akorát to chce kvalitní nepromokavé kalhoty,“ dodává s úsměvem Jiří Krejčí.

I na jaře pokračuje spolupráce Sportovního areálu s Bobovou dráhou.

Po celou zimní sezónu měli lyžaři k dispozici výhodný balíček, kde si za zvýhodněnou cenu mohli koupit skipasy na lanovou dráhu s jednou jízdou na bobové dráze. Kromě lyžování a snowboardingu si tak mohli užít v Harrachově i další zábavu. Spolupráce se osvědčila, lidé byli spokojeni a tak i na jaře je možné si k některým jízdenkám na lanovku pořídit, v rámci jarního balíčku také lístek na Bobovku,“ pochvaluje si spolupráci předseda představenstva společnosti První bobová a.s. Vít Moudrý.

Harrachov
Zdroj: oficiální zdroj


V Harrachově, tradičním horském resortu a hlavním městě západních Krkonoš tak sezóna rozhodně nekončí. Na své si mohou přijít i příznivci klasického lyžování, na víkend se ještě do konce března upravuje i základní okruh běžecké magistrály.

Lenka Angelika Tichá, tisková mluvčí, 604236757, ticha@cuscz.cz
Vít Moudrý, předseda představenstva První bobová a.s., 602 341 227, santori@volny.cz

Komerční článek