Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 5. 2017
povedený zlodějíček

Jdu vám dezinfikovat peníze, tvrdil na poště. Odnesl si slušný balík

Loupež v bílém obleku
Zdroj: Profimedia, Policie
Ilustrační foto

Kuriózní krádež řeší v těchto dnech policisté na Hodonínsku. Maskovaný muž si z pošty v Ježově odnesl desítky tisíc korun. Předstíral, že přišel bankovky dezinfikovat.

Neznámý muž si ke svému povedenému zločinu vybral poštu v Ježově. Tam v pondělí odpoledne zavolal a představil se jako policista. Sdělil, že za chvíli na poštu přijede zaměstnanec policie v pracovním obleku, který bude provádět dezinfekci kontaminovaných bankovek po údajném chemickém útoku. Pracovnici pošty řekl, že přijde hlavním vchodem a aby ho čekala a zatím uzamkla hlavní vchod na poště.

 

"Asi po pěti minutách přijelo na zadní dvorní trakt pošty osobní vozidlo. U dveří stál neznámý muž oblečený do jednorázové bílé kombinézy bez jakéhokoliv označení s kapucí přes hlavu, na obličeji měl jednorázový respirátor, na očích tmavé sluneční brýle a na rukou gumové rukavice," uvedl mluvčí policie Petr Zámečník. V ruce si přinesl půllitrový rozprašovač.

 

Vedoucí pobočky se nepředstavil ani nelegitimoval, ona ho přesto pustila dovnitř. "Tam jí česky hovořící muž řekl, že došlo k chemickému útoku a jsou infikovány peníze. Jeho úkolem má být veškeré peníze na poště dezinfikovat. Proto požádal o vyskládání všech bankovek, které na poště mají, na stůl," dodal mluvčí.

 

 

Přinesené bankovky potom rozložil na stůl a začala na ně stříkat z rozprašovače. Následně si peníze začala skládat do vlastní plastové krabičky. "Poté řekl pracovnici pošty, aby vzala veškeré kovové peníze a tyto propláchla v umyvadle s vodou ve vedlejší místnosti s tím, že je také později bude dezinfikovat. Zatímco v umyvadle propírala kovové mince, muž z pošty i se všemi bankovkami v řádech desítek tisíc korun odešel," vysvětlil Zámečník.

 

Policisté nyní po pachateli kuriózní krádeže peněz pátrají. Jeho identifikace je však problematická vzhledem k tomu, že byl celý i s obličejem zahalený. "Obracíme se se žádostí o spolupráci i na veřejnost. Pokud jste v pondělí 15. května mezi druhou a třetí hodinou odpolední viděli v obci Ježov nebo blízkém okolí muže oblečeného do bílé ochranné kombinézy s respirátorem na puse a slunečními brýlemi na očích pohybujícího se stříbrným osobním vozidlem nebo že se někde do kombinézy oblékal či vysvlékal, ozvěte se kyjovským policistům na telefonu 974 633 500 nebo na linku 158," prosí policie.

mom TN.cz