Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 2. 2016
černý bojkot

Rasismus v Hollywoodu? Všichni se báli, co řekne černý moderátor

Oscar 2016 - moderátor Chris Rock
Zdroj: Profimedia

Kromě napětí, jestli Leonardo DiCaprio získá sošku Oscara, upírali letos všichni pozornost také na moderátora celého galavečera. Černošský herec Chris Rock se totiž nevyhnul tématu rasismu. Řada černošských filmových hvězd se udílení filmových cen nezúčastnila na protest proti tomu, že akademie nominovala už podruhé za sebou pouze herce bílé barvy pleti.

Rasová diskriminace se stala jedním z hlavních témat letošních Oscarů hned po lednovém oznámení nominací. Mezi 20 nominovanými herci totiž figurují už druhý rok po sobě výhradně běloši. Nedaleko Dolby Theatre kvůli tomu před slavnostním udílením demonstrovaly desítky lidí v čele se známým černošským aktivistou a reverendem Alem Sharptonem.

 

Rock nevyslyšel výzvu některých svých kolegů, aby se provázení dnešním slavnostním večerem zřekl, ale slíbil, že problém rasové diskriminace na ceremonii připomene. "Je Hollywood rasistický? To si pište, že je. Ale to není ten rasismus, který znáte z dětství," řekl Chris Rock.

 

 

V úvodním několikaminutovém monologu však letošní pozdvižení především bagatelizoval. "Jestli chcete černé nominované, musíte mít černé kategorie," prohlásil Rock. Zdůraznil, že hercům černé pleti stačí, když budou mít stejné příležitosti.

 

Slavnostní večer bojkotovala řada osobností tmavé pleti, jako jsou režisér Spike Lee, herec Will Smith či jeho manželka a herečka Jada Pinkettová Smithová.

TN.cz/ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

29.2. | 11:01 Zdenek Bušík
14
Největšími rasisty jsou černoši....Jenomže to se za rasismus nepovažuje. To ...
29.2. | 09:40 jan hrabalek
-2
je fakt že nemít Američané černošské sportovce tak jsou všude ve sportovním ...
29.2. | 21:07 pe do
5
Náhlasit nevhodný komentář
A co Nobelova cena za fyziku, tu taky nikdy nedostal žádný černoch, není to rasismus?
29.2. | 20:51 homer00
1
Náhlasit nevhodný komentář
negrři maji plnou tlamu rasizmu a bílí na ně musí dělat a oni si válí koule to je rasizmus
29.2. | 18:38 overal
4
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud by byli běloši, je z poloviny, tak velcí rasisté, jako jsou černoši, tak by už dnes žádný černoch nebyl!
29.2. | 15:16 jan hrabalek
1
Náhlasit nevhodný komentář
wp2t asi jste nepochopil co jsem napsal
29.2. | 14:20 adnachiel
4
Náhlasit nevhodný komentář
Nj, tak proč to dáváte moderovat černýmu? Oni, stejně jako cigoši, si dokážou akorát stěžovat, jak se jim křivdí. Pořadatelé asi spadli na hlavu, jinak si to nelze vysvětlit. Měli mu okamžitě odebrat slovo.
29.2. | 13:01 lada48
11
Náhlasit nevhodný komentář
Bláhově jsem se domníval, že jsou Oscary udělovány na základě určitých zásluh a dovedností. Dnes už vím, že se do budoucna zřejmě budou udělovat ještě podle etnického klíče. No není tohle rasismus v té nejbrutálnější podobě? Dnes je na tom opravdu nejhůře bílý pracující heterosexuál!!!
29.2. | 11:01 Zdenek Bušík
14
Náhlasit nevhodný komentář
Největšími rasisty jsou černoši....Jenomže to se za rasismus nepovažuje. To jespravedlivý boj za práva barevných.......
29.2. | 10:39 wp2t
5
Náhlasit nevhodný komentář
2 hrabalek a minusaři A všimli ste si někdy, že by bělouší sportovci protestovali a chtěli jiná pravidla? A v JAR to hoši převzali a teď je to nejrasističtější země na světě, bělouše tam vraždí napotkání(jen třeba zastaví na červenou) a ti odtamtud zdrhaj houfně. Ale Evropa je odmítá přijímat.
29.2. | 09:40 jan hrabalek
-2
Náhlasit nevhodný komentář
je fakt že nemít Američané černošské sportovce tak jsou všude ve sportovním dění na posledních místech
29.2. | 09:28 josefvyskoc
6
Náhlasit nevhodný komentář
inu, cerny jsou ale napriklad fakt dobry v jinech odvetvich...napriklad jsou jich v Americe plne kriminaly a 9 z 10 trestnejch cinu spacha barevnej... to je taky asi rasismus , pro zmenu od cernejch, neee? ...