Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.8. 2017 13:47
v neděli zemřel

"Je máma i táta v jednom," chválili vnuci dědu z Akce Nový domov

Zdroj: TV Nova

"Děda je něco jako máma i táta v jednom,“ popisoval krásně svého dědečka Zdeňka Sporera jeho vnuk. Dědeček bohužel v neděli zemřel a pro jeho dva vnuky, o které se doteď staral, se všechno změní.

Zdeněk Sporer byl muž se zlatým srdcem. V severočeském Mostě se staral o dva syny své dcery, která bohužel zemřela. Dominik a Daniel měli štěstí, že skončili v péči svého dědečka, který pro ně obětoval všechno, co mohl.

 

Chcete chlapcům v těžké životní situaci pomoci? Tady je návod, jak na to!

 

Finanční situace důchodců v Česku nebývá často růžová a stejně tak tomu bylo i v rodině Sporerových. "Jak jste to tu našli, tak to tady je," komentoval děda Sporer nevábný byt, ve kterém s chlapci před Akcí Nový domov žil. "Lepší to zatím asi nebude. Když mám dva tisíce, tak mám pro každýho z kluků bundu,“ přiznal Zdeněk Sporer fakt, že radši koupí klukům teplé oblečení, než aby investoval do vybavení bytu.

 

 

"Pro svoje kluky bych udělal cokoliv. Oni mě natolik drží při životě, že se snažím, abych tu byl co nejdéle. Každý den děkuju bohu a přeju si další den. Jen kvůli těm klukům,“ dojímal se před natáčením Akce Nový domov.


17

GALERIE: Akce nový domov

Zdroj: TN.cz

Akce nový domov - 1

Hodnocení:

 
 

A co všechno obětavý dědeček pro kluky dělal? "Děda musí vařit, uklízet, prát, žehlit, starat se o nás, povlíkat nám postele, pomáhat nám s úkoly,“ vyjmenovával vnuk Dominik a z jeho slov bylo znát, že si toho, co pro oba bratry děda dělá, opravdu váží.

 

 

Pan Zdeněk Sporer bohužel zemřel tuto neděli odpoledne. Ještě před svou smrtí vše zařídil tak, aby se o oba kluky postaral v tomto smutném případě jeho kamarád, který se stane jejich pěstounem a s výchovou kluků mu pomáhal už v minulosti.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Zarmoucená Tereza Pergnerová: Sbohem, dědo! Vnukům pana Sporera poslala nádherný vzkaz

hru TN.cz