Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 5. 2017
rozhodují o propuštění

Je nevinná, přesto sedí ve vězení. Vše může změnit jediný dopis

Holky pod zámkem - dopis - 2
Zdroj: TV Nova
Míša dostala dopis od přítele

Nic neprovedla, stejně si 45letá Míša odpykává 15 měsíců ve vězení. Už brzy by se ale mohla dostat na svobodu. Soud bude rozhodovat o jejím podmínečném propuštění.

Jela s přítelem autem a srazili muže, který jim bez rozhlédnutí vstoupil před vůz. Od té chvíle se život Michaely od základu změnil. Přítel, který řídil, se totiž přiznal, že před jízdou vypil pivo. Míša si tedy sedla na místo řidiče a vzala vinu na sebe. Dostala 15 měsíců vězení.

 

Do poslední chvíle nevěřila, že ve vězení skutečně skončí, doufala, že pravda vyjde najevo. To se ale bohužel nestalo. Má tedy plné právo být na přítele pěkně naštvaná. Ten jí po měsících mlčení poslal dopis, ve kterém se snaží všechno vysvětlit. Může pár řádků změnit vše, čím si pár prošel?

 

"Ahoj Míšo, konečně jsem se rozhodl ti napsat. Nastoupil jsem na dobrovolnou léčbu závislosti do Havlíčkova Brodu. Od prvního dne, co jsem tu, jsem začal tvrdit všem pravdu a asi po čtrnácti dnech jsem vše řekl před celou komunitou. Řekl jsem, že jsem zabil člověka a ty jsi za to místo mě ve vězení. Spousta lidí mě za to velmi odsoudila, což jsem vlastně čekal, ale jinak jsem rád, že se tu o mně vše ví. Beru to jako nový začátek," napsal jí partner. Dokáže mu Míša odpustit?

 

 

Syn matčina přítele nemůže vystát

"Máma mi chybí strašně. Když se naši rozvedli, tak jsem byl s ní. Bydlíme v jednom domě - ona v jednom patře, já ve druhém. Vždycky to pro mě byl člověk, za kterým jsem si přišel pro radu nebo když jsem potřeboval obejmout. A teď tady prostě není, takže je to dost špatný," svěřil se Míšin syn Michael.

 

"Nemám na ni vztek, jen mě mrzí, že si nedala poradit a zachraňuje lidi, kteří si to nezaslouží. Zachraňovala člověka, který pro ni v životě nic neudělal, jen problémy. Naboural několik našich aut, dělal dluhy, permanentně se ožíral, dělal jí nervy, stres atd. Ona se od těchhle lidí nechá manipulovat a nějakým způsobem s nimi cítí," řekl.

 

Rodinnou firmu založila Michaela už někdy v roce 1993. Situace ale syna přinutila, aby vedení podniku převzal sám. "O všechno se starám, aby to fungovalo. Pomáhá mi s tím moje přítelkyně. Nejhorší to bylo první měsíc - neměl jsem přístupy k účtům, plné moci k firmě apod. Museli jsme se tím postupně prokousat, ale bylo to náročný," posteskl si. Ani na minutu ho prý ale nenapadlo, že by se na to vykašlal.

 

 

"Loni se mi hodně dařilo, takže by byla škoda to zavřít. Navíc jsem si myslela, že mě omilostní v rámci obnovy řízení a budu tady maximálně dva měsíce. Nepočítala jsem s tou dlouhou dobou tady," popsala Míša.

 

Do vedení podniku by se ale mohla už brzy vrátit, soud totiž bude rozhodovat o jejím podmínečném propuštění. Odpykala si totiž už půlku trestu! Jak to dopadne? To se dozvíte už příští středu večer na Nově v pořadu Holky pod zámkem!

 

Připomeňte si příběh Katky, pro kterou si policie přišla rovnou do porodnice:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HOLKY POD ZÁMKEM: Jak dopadla žena, která už ve 12 letech ukradla prvních 80 tisíc?

Drsné Holky pod zámkem: Michaela dostala 15 měsíců natvrdo! „Podcenila jsem to“ říká dnes

Jan Hřebejk: Ve vězení jsem byl. Ale jen s kamerou

mom TN.cz