Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 11. 2017
Legendární srážka

"Je normální řídit opilá?" "Je." Nehoda matky s dcerou má dohru!

Opilá lékařka
Zdroj: TV Markíza
Lékařka podle znalců nebyla jen pod vlivem alkoholu

Rozhovor matky a dcery po nehodě ve slovenském Prešově se stal hitem internetu. Opilé ženy vypadaly, že si ze srážky nic nedělají. Mladší z nich uložil soud zákaz řízení a podmíněný trest. Starší převezli rovnou na psychiatrii, kde zjistili, že kromě alkoholu spolykala také nějaké prášky.

Oční lékařka, která se v únoru ve slovenském Prešově srazila v autě se svojí dcerou v jiném voze, nebyla jen pod vlivem alkoholu. Před jízdou jím zapíjela léky, na kterých byla závislá. Zjistili to lékaři na psychiatrii, kam se žena po nehodě dostala.

 

Její psychický stav zkoumala i soudní znalkyně z oboru, která přišla na to, že 62letá žena návykové léky užívala dlouhodobě. Šlo o přípravky na nespavost, proti úzkosti a proti bolesti, píše portál tvnoviny.sk.

 

Podle znalkyně si starší řidička ani nepamatuje, že k nějaké nehodě došlo. "Absentuje u ní pocit, že se dopustila protiprávního jednání," vysvětlila Kornélia Fabišíková. Soudce ženu pro nepříčetnost nemohl potrestat, nařídil ale psychiatrické léčení.

 

 

Mladší žena skončila po nehodě v policejní cele. Ve zrychleném řízení si pak u soudu vyslechla trest čtyř měsíců vězení podmíněně a dvouletý zákaz řízení. Především její hlášky po srážce už zlidověly.


Připomeňte si legendární rozhovor:

epa TN.cz