Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.10. 2017 13:36
brutální útok rvačka školáků

Rváč dělal potíže i dřív. Chtěl cigarety a hrozil násilím, tvrdí děti

Zdroj: facebook

Brutální napadení školáků z Loun otřáslo Českem. V internetových diskuzích se objevily bouřlivé spekulace o tom, že patnáctiletý agresor Josef G., navštěvoval místní Centrum pro rozvoj menšin, kde se měl učit bojovým sportům a jeho útok mohl mít rasový podtext.

Video s brutálním útokem se objevilo na sociálních sítích ve středu. Mladík brutálně zbil své dva vrstevníky, údajně bránil svou dívku. Na videu je ale také slyšet. "Nech je, už zaplatili," což si někteří lidé vysvětlují jako vydírání.

 

Podle Blesku měl chlapec problémy už v minulosti. Dvakrát opakoval ročník ve škole. V diskusi u videa lounské děti uváděly, že mladík s partou kamarádů podobně vyhrožoval násilím jiným dětem. "Obchází půlku města a žadoní o cigára. Nedáš - dostaneš," píše jeden z diskutérů a svá svědectví přidávají i další.

 

Místní lidé si vzpomněli, že v Lounech funguje komunitní centrum, kde se děti mimo jiné učí bojová umění. V minulosti ho navštívil i Josef. "Útočník naše centrum navštívil jednou během léta a to v rámci kruhového tréninku, od té doby jsme ho neviděli," vyvrátil člen Centra Juraj Jonáš, že by se agresor naučil boxovat u nich.

 

Centrum pro rozvoj menšin se dlouhodobě snaží o rozvíjet sportovní aktivity u lounské mládeže i u dospělých. Navštěvují ho lidé a děti všech ras a národností, převážně však Češi.

 

 

"Děti učíme, jak se bránit a zároveň veškerá pravidla férového boje. Děti, kterých se incident týkal, známe od vidění a spíše od ostatních dětí. Ty děti se mezi sebou dlouhodobě znají a dokonce si po incidentu měly psát smsky o tom, že se usmíří. Klukovi prý jenom "ujely nervy" kvůli dívce. To se říká mezi dětmi," dodal Jonáš.

 

Vedení Centra se v pátek ráno sešlo s ředitelem Městské policie Radkem Balášem a starostou Radovanem Šabatou. Jednání proběhlo úspěšně a strany se dohodly na společné spolupráci.

 

"Budeme chodit do škol a dělat různé přednášky na téma sebeobrany a jak se bránit případnému násilí nebo šikaně," dodal Jonáš.

 

Případem se zabývá policie a Odbor sociálního zabezpečení. V okolí Základní školy Přemyslovců, u které k útoku došlo, byly posíleny policejní hlídky v ranních a odpoledních hodinách.

kik TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.10. | 13:40 lenka nováková
35
Usmíří? To je snad vtip, ne. Taková brutalita by zasloužila 100 ran bičem přes ...
13.10. | 19:33 Milos Trasimi
-3
Už si lízal mámu jak jsi tady sliboval?
19.10. | 20:07 jansuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
Opět a zas a znovu: PŘETRASIMOVÁN O!
14.10. | 20:16 Martin Pospíšil
3
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi na okraj-člověk který dělá bojové umění se tím nechlubí a už vůbec ne jak je v tom dobrý.Takže ty jsi ho dělal max. v hospodě u piva. Takových mistrů jsem u sodu už viděl hromady a pak jim sklaplo.
14.10. | 20:15 Martin Pospíšil
3
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi,řečí máš jak koza bobků, ale jméno a adresu jsi nenapsal.Jen divím, že někdo vůbec reaguje na ty tvoje choré výplody.Jsi buď nemocný,nebo tě rodiče v dětství zneužívali a máš následky.
13.10. | 22:08 Jan Sedlacek
3
Náhlasit nevhodný komentář
Š U L I N E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
13.10. | 21:55 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Generální útok na české svině bude zahájen již brzy a útok povede generál Heinz Heintler.A nic těm prasatům nepomůže ani to jejich věčně ryceni a kvičení.
13.10. | 21:53 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Hlavně na českém internetu kde se to svinemi quislingy a českými kolaboranty jen hemží.
13.10. | 21:52 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Nějak se totiž v Česku přemnožili svině veškerého druhů.
13.10. | 21:51 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Ano Sedláček.Cesti myslivci a horští myslivci z wehrmachtu chtějí rozšířit odstřel i na bílá prasata.V tom jsem s tebou zajedno.
13.10. | 21:49 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Ten agresor Kamil není přivandrovalec z Altaje známý jako Čech.Takze je proti logice aby se množil mezi sourozenci či otcem a dcerou či vnučka s hodným dědečkem.To bys měl chápat.A pokud nevěříš navštiv ústavy pro mentálně postižené nebo české diskuse.Tam je plno takových potomků.
13.10. | 21:46 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Vy dnešní věčně zbabělý trapní přivandrovalci z Altaje.Z vás se nikdo nepotento a já už vůbec ne.To vy se podělate a už brzy.Vsichni bez vyjímky.At už je to přivandrovalec z Altaje nebo ne.