Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.10. 2017 13:36
brutální útok rvačka školáků

Rváč dělal potíže i dřív. Chtěl cigarety a hrozil násilím, tvrdí děti

Zdroj: facebook

Brutální napadení školáků z Loun otřáslo Českem. V internetových diskuzích se objevily bouřlivé spekulace o tom, že patnáctiletý agresor Josef G., navštěvoval místní Centrum pro rozvoj menšin, kde se měl učit bojovým sportům a jeho útok mohl mít rasový podtext.

Video s brutálním útokem se objevilo na sociálních sítích ve středu. Mladík brutálně zbil své dva vrstevníky, údajně bránil svou dívku. Na videu je ale také slyšet. "Nech je, už zaplatili," což si někteří lidé vysvětlují jako vydírání.

 

Podle Blesku měl chlapec problémy už v minulosti. Dvakrát opakoval ročník ve škole. V diskusi u videa lounské děti uváděly, že mladík s partou kamarádů podobně vyhrožoval násilím jiným dětem. "Obchází půlku města a žadoní o cigára. Nedáš - dostaneš," píše jeden z diskutérů a svá svědectví přidávají i další.

 

Místní lidé si vzpomněli, že v Lounech funguje komunitní centrum, kde se děti mimo jiné učí bojová umění. V minulosti ho navštívil i Josef. "Útočník naše centrum navštívil jednou během léta a to v rámci kruhového tréninku, od té doby jsme ho neviděli," vyvrátil člen Centra Juraj Jonáš, že by se agresor naučil boxovat u nich.

 

Centrum pro rozvoj menšin se dlouhodobě snaží o rozvíjet sportovní aktivity u lounské mládeže i u dospělých. Navštěvují ho lidé a děti všech ras a národností, převážně však Češi.

 

 

"Děti učíme, jak se bránit a zároveň veškerá pravidla férového boje. Děti, kterých se incident týkal, známe od vidění a spíše od ostatních dětí. Ty děti se mezi sebou dlouhodobě znají a dokonce si po incidentu měly psát smsky o tom, že se usmíří. Klukovi prý jenom "ujely nervy" kvůli dívce. To se říká mezi dětmi," dodal Jonáš.

 

Vedení Centra se v pátek ráno sešlo s ředitelem Městské policie Radkem Balášem a starostou Radovanem Šabatou. Jednání proběhlo úspěšně a strany se dohodly na společné spolupráci.

 

"Budeme chodit do škol a dělat různé přednášky na téma sebeobrany a jak se bránit případnému násilí nebo šikaně," dodal Jonáš.

 

Případem se zabývá policie a Odbor sociálního zabezpečení. V okolí Základní školy Přemyslovců, u které k útoku došlo, byly posíleny policejní hlídky v ranních a odpoledních hodinách.

kik TN.cz