Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 4. 2017
Buďte u toho!

JE TO TADY: NOVA CUP odstartuje 30. dubna v Hradci Králové

NOVA CUP 2017 - 9
Zdroj: TV Nova

30. dubna bude zahájen seriál horských kol NOVA CUP 2017 závodem metaXtren Hradec Králové. Účastníci se mohou těšit na tři trasy. Nejdelší měří 91 kilometrů, střední 62 kilometrů a pro rodiny s dětmi je připravena pohodová Nova jízda na 23 kilometrů. Na své si přijdou i mladší děti, pro ně jsou v areálu u Všesportovního stadionu připraveny dětské závody.

Závod bude odstartován přímo v centru Hradce Králové, na Malém náměstí, odkud se po společném startu v 11:05 závodníci vydají do hradeckých lesů.


Trasy A a B povedou závodníky na Nový Hradec Králové k rybníku Biřička, dále přes rozhlednu Milíř odkud cesta pokračuje atraktivními singltreky a lesními pěšinami. Cyklisté zde absolvují okruh, jímž se vrátí zpět k rybníku Biřička, poté trasa vede směrem k Marokánce. Trasa B se odtud vrací do Hradce Králové. Závodníci na trase A pokračují po písečných cestách k bikery oblíbeným Sutým břehům u břehů řeky Orlice. Poté se vrátí městskými lesy zpět do Hradce Králové do cíle ke Všesportovnímu stadionu.

NOVA CUP 2017 - 6
Zdroj: TV Nova


"Závody jsou určené nejen pro zkušené bikery, ale i pro rodiny s dětmi, jimž tento sport více přiblížíme a zatraktivníme,“ upřesňuje zástupce týmu organizátorů Filip Švestka.
Nova jízda vede méně náročným okruhem o délce 23 kilometrů po zpevněných lesních cestách v hradeckých lesích. V závěru se u Stříbrného rybníka napojí na trasy A a B a pokračuje stejnou cestou do cíle v Hradci Králové.


“Nova jízda je pro cyklisty všech výkonnostních kategorií, i proto je závod vypsán pro handicapované jezdce. Není to jen o závodění, naším cílem je, aby si lidé užili příjemný den na kole spolu s celou rodinou a přáteli,“ doplňuje Filip Švestka.
Ze známých osobností, které svojí účastí hradecký závod vyšperkují, je například šestinásobný paralympijský vítěz a nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek.
“Těším se na skvělou atmosféru závodu i na sportovní výzvu, kterou pro mě start na NOVA CUPU představuje, protože na horském kole nezávodím moc často. Věřím, že si to užiji stejně jako stovky nadšených účastníků,“ komentuje před startem Jiří Ježek.

NOVA CUP 2017 - 8
Zdroj: TV Nova


Po jeho boku se představí domácí bývalý profesionální silničář a účastník Tour de France Jan Hruška. Nebude chybět ani reprezentantka ČR Adéla Šafářová, jež se s několika tituly české šampionky řadí ke špičce horských kol.


Nově jsou součástí seriálu NOVA CUP závody koloběžek, které budou připraveny vždy na trase B a v Nova jízdě. Závod v Hradci Králové je navíc součástí Českého poháru koloběhu.
V areálu u Všesportovního stadionu bude pro účastníky připraven i bohatý doprovodný program. Kromě atrakcí pro děti, jako je skákací hrad nebo projížďka v elektro autech, bude pro dospělé jistě zajímavá profesionální kaskadérská show na motocyklu nebo vystoupení RideWheel. Představí se i taneční škola Michala Němečka – BonStep. A chybět nebude ani tradiční oslava čarodějnic a s ní spojené opékání buřtů za doprovodu DJ Michele Cavalletto.


Úvodní závod seriálu NOVA CUP by si neměl nechat ujít žádný biker. Do 23. dubna se závodníci mohou přihlásit za zvýhodněné startovné, ke kterému získají pamětní tričko. Poslední dubnovou neděli na viděnou.

NOVA CUP 2017 - 7
Zdroj: TV Nova


Hlavními partnery seriálu jsou metaXtren, Mitas, Kalas a Trek. Oficiálním partnerem a časomírou seriálu NOVA CUP 2017 jsou švédské hodinky Kronaby Sweden od 4PM.cz. Hlavním mediálním partnerem je TV Nova. Konání akce umožnil podnik Lesy České republiky, s. p.
 

NOVA CUP 2017- kalendář závodů:
METAXTREN HRADEC KRÁLOVÉ - 30. 4. 2017
STOLOVÉ HORY - 14. 5. 2017
SÁZAVA - 17. 6. 2017
TÁBOR - 8. 7. 2017
METAXTREN KRKONOŠE - 26. 8. 2017
MIKULOV - 16. 9. 2017
HRADEC KRÁLOVÉ - 28. 9. 2017

Více informací o seriálu NOVA CUP 2017 na www.novacup.cz.
 

TN.cz