Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.5. 2018 16:59
Velká zpověď

Brutálně zmlácený číšník Mirek: Už jsem tu nemusel být, říká

Zdroj: TV Nova

Číšník Miroslav, kterého před třemi týdny v centru Prahy brutálně zmlátila skupina nizozemských turistů, poprvé vystoupil na veřejnosti a promluvil o hrůzném zážitku. Mimo jiné řekl, že by se v podobné situaci znovu zachoval stejně.

Na úvod tiskové konference číšník poděkoval všem, kteří mu po útoku pomohli - zdravotníkům, přátelům, rodině i občanům, kterým jeho případ nebyl lhostejný. Uvedl, že mu lidé do restaurace dokonce posílají dárky.

 

"Už se cítím lépe, ale pořád nemůžu skoro nic dělat, nemůžu se ani ohýbat. Při útoku jsem utrpěl otřes mozku, krvácení do mozku, měl jsem poškozené pravé oko a natřikrát zlomenou lícní kost," řekl pětatřicetiletý číšník, který kvůli zranění oka brífink absolvoval v tmavých brýlích.

Záznam z tiskové konference naleznete ZDE:

 

 

 

Miroslav popsal, že u konfliktu se sedmičlennou skupinou turistů z Nizozemska nejprve nebyl, protože měl zrovna přestávku. Ale když viděl, že kolega u jejich stolku tráví delší dobu, než je obvyklé, šel mu na pomoc.

 

 

"To už byli cizinci vulgární a slovně nás napadali. Navíc seděli u stolu, který byl rezervovaný pro někoho jiného," přiblížil Miroslav kritické okamžiky těsně před tím, než se spor vyhrotil.

 

Myslí si, že kdyby se v budoucnu ocitl v podobné situaci, zachoval by se stejně, protože prý odjakživa "pomáhá a chrání". A pro agresory chce exemplární trest. Prý proto, aby si turisté nemysleli, že si v Česku mohou dělat, cokoliv se jim zamane.

 

"Záběry útoku jsem viděl jen jednou. Unikl jsem jen o vlásek. Stačil kop navíc a už jsem tu nemusel sedět. Útočníci se dosud neozvali, neomluvili se," vyprávěl napadený číšník.

 

Prý by se s nimi teď stejně nechtěl setkat tváří v tvář a jejich chování považuje za neomluvitelné. Číšníkem je Miroslav dvacet let, nic podobného za tu dobu ještě nezažil.

 

Policisté skupinu cizinců nakonec zadrželi na ruzyňském letišti těsně před odletem. Dva propustili, tři dostali podmíněné tresty a dva čekají na soud ve vazbě.

 

Pusťte si reportáž o případu:
 

pez TN.cz
Reklama