Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 6. 2017
galerie zvláštní domy

Neobvyklé bydlení: Muž nosí dům na zádech, druhý bydlí ve vajíčku

Netradiční bydlení
Zdroj: Profimedia

Líbilo by se vám nést si svůj vlastní dům nebo bydlet na skále uprostřed řeky, kde by vás nerušili otravní sousedé? Je to možné. Neobvyklé domy můžete nalézt například v Číně, Srbsku nebo i Polsku.

Nosit na sobě vlastní dům na zádech? Přesně takový nápad dostal Liu Lingchao v Číně, který se rozhodl postavit si dům z prostěradla, plastových tašek a bambusu, aby mohl pomáhat se sběrem plastových lahví pro recyklaci, cestovat po zemi a neplatit za ubytování. Lingchao žil ve svém domě pět let a za tu dobu si vydělal i peníze - lidé mu platili za to, aby se s ním mohli vyfotit.

 

 

V roce 2009 si zase architekt Dai Haifei z provincie Hunan postavil dům ve tvaru vajíčka v přepočtu za necelých 23 000 Kč, aby ušetřil peníze rodičů a mohl se přestěhovat do Pekingu blízko své firmy. Dům byl postaven z bambusu, matrací a voděodolného materiálu.

 

Uvnitř domu se nacházela pouze postel, noční stolek a nádrž na vodu. Hygienu obstarával v místním plaveckém centru, restaurace mu nahradily kuchyň a ušetřil peníze za hromadnou dopravu. V domě by chtěl žít do té doby, dokud si nezaloží rodinu.

 

17

GALERIE: Netradiční bydlení

Zdroj: Profimedia

Dům ve tvaru vajíčka - 1

Hodnocení:

 

Další neobvyklý dům můžeme najít blízko města Bajina Bašta v Srbsku. Nachází se na skále uprostřed řeky Drina a stal se oblíbenou atrakcí turistů.

 

Dům byl postaven v roce 1968 skupinou mužů, kteří potřebovali místo k odpočinku po náročném plavání. Materiály byly převáženy na skálu lodí. Skalní dům je ideálním místem k úniku od civilizace a je považován za oázu přírody. 

reg TN.cz