Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2017 07:16
Alkohol za volantem

Opilý řidič táhl na laně druhého, utržené auto vjelo do skupiny dětí

Zdroj: TV Nova

K opravdu nezvyklé nehodě vyjížděli v neděli odpoledne plzeňští policisté a záchranáři. Jejími aktéry jsou dva opilí řidiči v autech, tažné lano a skupinka dětí na procházce.

Nehoda se stala v neděli po třetí hodině odpoledne v obci Ostřetín severně od Plzně. "Tudy procházela skupinka dětí z tábora v doprovodu vedoucích, když kolem projížděl renault, který na tažném laně vlekl druhé auto," řekla TN.cz policejní mluvčí Pavla Burešová.


Jenže provaz se v té chvíli nejspíš přetrhl, utržené auto vjelo do skupiny dětí a pravou přední částí srazilo a zranilo osmiletou dívku. "Holčičku jsme převezli na chirurgickou ambulanci plzeňské fakultní nemocnice se zraněním ruky. Naštěstí není zraněná vážně," informoval mluvčí záchranky Martin Brejcha.


Přivolaní policisté se na místě nehody nestačili divit. Záhy se totiž ukázalo, že oba řidiči si podle výsledků dechové zkoušky před jízdou dopřáli alkohol. "První nadýchal 0,29 promile, ten druhý, který seděl v taženém autě, dokonce 1,66 promile. Test na drogy byl negativní," doplnila mluvčí policie.Podle informací TV NOVA obě auta z místa nehody ujela, jedno z nich řidič skryl v areálu bývalého JZD. Muž, který nadýchal 1,66 promile, nikdy neměl řidičák. Oba výtečníky policistům "předal" místní muž.


Zatím není jasné, zda bude nehoda hodnocená jako přestupek nebo jako trestný čin, právní kvalifikace by měla vyplynout až později ze samotného vyšetřování.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Mateřská láska je nejsilnější kouzlo světa. Tohle dokázala po děsivé autonehodě!

pez TN.cz