Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 8. 2017
teroristický útok

Jeden z útočníků z Barcelony stále na útěku! Může být ve Francii

Čtyři podezřelí z teroristického útoku v Barceloně
Zdroj: Mossos d´Esquadra Catalunya

Teroristická buňka zodpovědná za útoky v Katalánsku měla dvanáct členů, po jednom z nich policie stále pátrá. Nelze vyloučit, že utekl přes hranice do Francie, informovala dnes katalánská policie. Kdo řídil dodávku, která na barcelonské třídě La Rambla zabila 13 lidí, policie stále nepotvrdila. Uvedla ale, že ve vybuchlém domě ve městě Alcanar, kde teroristé připravovaly bomby, identifikovala pozůstatky dvou osob.

Policie podle médií stále pátrá po dvaadvacetiletém Maročanovi Younesovi Abouyaaquoubovi, kterého považuje za řidiče, jenž ve čtvrtek najel do davu lidí na barcelonské třídě La Rambla.

 

Ředitel katalánské policie Josep Lluís Trapero ale dnes na dotaz novinářů nepotvrdil, kdo byl řidičem bílé dodávky. Uvedl pouze, že policie stále pátrá po jednom muži. Nedá se vyloučit, že utekl přes hranice do Francie, dodal policejní ředitel. Podle agentury AP policisté na mnoha místech severovýchodního Španělska, které hraničí s Francií, rozmístili zátarasy.

 

"Jsme blízko (dopadení) osoby, která má spojitost s oběma atentáty," uvedla již dříve katalánská policie na twitteru.

 

 

Podle deníku El País policie své pátrání soustředí na města Ripoll, kde už dříve zadržela několik podezřelých, a Manlleu. Obě leží severně od Barcelony. V Ripollu působil také imám Abdelbaki Es Satty, který údajně zbytek teroristické buňky zradikalizoval.

 

O Es Sattym španělská média hovoří také jako o možné oběti středečního výbuchu ve městě Alcanar. Deník El País dnes uvedl, že policie v troskách domu našla pozůstatky celkem tří osob. Ředitel katalánské policie ale uvedl, že se podařilo identifikovat pozůstatky dvou osob.

 

 

V domě v Alcanaru podle policie teroristická buňka připravovala bomby na atentáty, při výbuchu ale přišla o materiál a zřejmě i o několik členů. Následně se rozhodla zaútočit vozem. Na místě exploze policie našla nejméně 120 propanbutanových bomb, které podle ní teroristé plánovali použít při jednom či více atentátech v Barceloně.

 

Teroristické útoky v Barceloně a ve městě Cambrils připravily o život 14 lidí. Přes stovka dalších osob utrpěla zranění, více než pět desítek jich je stále v nemocnici.

 

Na reportáž TV Nova se můžete podívat zde:

tn.cz / ČTK

Diskuze

21.8. | 09:14 wp2t
1
Náhlasit nevhodný komentář
To mi řekněte jaktože je ještě nechytili. Vždyť se nemají vůbec kde schovat, přece všichni ostatní muslimové v Evropě(kromě tady těch deseti) jsou a byli všichni takový hodní kluci a okamžitě by je nahlásili, kdyby je jen někde zahlédli.
21.8. | 03:10 allanaldik
1
Náhlasit nevhodný komentář
Macron ho uz placa po ramenou a rika u nas jsi v bezpeci. My tady muslimske poloopice vytame s otevrenou naruci nevadi ze jsi terorista to jste muslimove vsichni. Jsem pro to aby se staty spojovali a proto sem muze prijit kazdy opicak.
20.8. | 15:20 josefvyskoc
1
Náhlasit nevhodný komentář
dle pí šabat by pry mel ministr zvoralek nabidnout tomuto nemocnemu schizofrenikovi na uteku azyl a pomoc...rovnez by pry mohl byt u nas lecen a mel by mu byt pridelen adekvatni byt nejlepe v centru prahy aby se necitil osamocen...velice krasne gesto , nastojte !...
20.8. | 15:19 bogorovnyj
1
Náhlasit nevhodný komentář
http://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=619360
Obchodní sdělení

Bohemia Apple