Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 8. 2017
Barum rallye

Jedno auto pohltily plameny, další skončilo na střeše v potoce

Barum Rallye - shořelé auto - 2
Zdroj: HZS Zlínského kraje

Hned třikrát zaměstnala v sobotu zlínské hasiče tradiční Barum rallye. V nočních hodinách narazilo do stromu auto se čtyřmi mladíky, kteří si chtěli projet trasu rychlostní zkoušky. Během té pak v sobotu jedno auto skončilo na střeše v potoce a další zcela shořelo.

Před sobotní rychlostní zkouškou Troják se čtyři mladí cizinci proháněli s autem značky Hyundai po lesní cestě u obce Liptál. Auto jelo od obce Hošťálková a v klesání nezvládl řidič levotočivou zatáčku, vjel na krajnici a narazil do stromu. Při nehodě se zranili tři spolujezdci, samotný řidič vyvázl bez zranění.

 

Tři lehce zraněné odvezli záchranáři do nemocnic ve Vsetíně a Zlíně. Řidič nadýchal policistům přes 1,5 promile, tvrdil ale, že pil až po nehodě. Jestli si vymýšlí, prokáže až dechová zkouška.

 

"Řidič i osádka vozu policistům uvedli, že si chtěli projet trať sobotní rychlostní zkoušky Troják. Škoda na havarovaném vozidle byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté nadále vyšetřují," uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

 

17

GALERIE: Nehoda před rychlostní zkouškou na Barum Rallye

Zdroj: Policie ČR

Barum Ralley - náraz do stromu - 7

Hodnocení:

 

"Hasiči zajistili místo události, nasvětlili ho a zabezpečili nezbytná protipožární opatření. Pomocí sorbentů zasypali uniklé provozní kapaliny na komunikaci. Po zadokumentování nehody policisty hasiči dokončili likvidační a úklidové práce," doplnil k nehodě mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil.

 

Hasiči měli napilno i během samotné rychlostní zkoušky. V jednu hodinu odpoledne zasahovaly dvě jednotky hasičů u Vlčkové na Zlínsku.

 

 

"Závodní vozidlo skončilo převrácené na střeše v korytu potoka pod úrovní místní komunikace. Šíření olejové skvrny po hladině potoka hasiči zabránili položením sorpčních hadů a znečištěnou hladinu zasypali sorbenty," vysvětlil Netopil.

 

Hasiči společně s asistenční službou auto vytáhli a následně uklidili vozovku. Po půl hodině byli s likvidací nehody hotoví.

 

16

GALERIE: Auto skončilo při Barum Rallye v potoce

Zdroj: HZS Zlínského kraje

Barum Ralley - auto skončilo v potoce - 6

Hodnocení:

 

Dramaticky pak vypadal zásah hasičů z Luhačovic a Zlína na silnici mezi obcemi Horní Lhota a Zádveřice-Raková v sobotu v půl šesté večer. Ačkoliv posádka závodního speciálu se oheň snažila uhasit vlastním hasicím přístrojem, plameny se rozšířily tak rychle, že když přijeli hasiči, bylo celé závodní auto v plamenech.

 

16

GALERIE: Auto shořelo na Barum rallye

Zdroj: HZS Zlínského kraje

Barum Rallye - shořelé auto - 1

Hodnocení:

 

"Hasiči vybaveni dýchací technikou nasadili k jejich sražení dva vysokotlaké proudy. Po uhašení požáru celé torzo vozidla ještě ochladili," uvedl mluvčí hasičů Netopil s tím, že příčinou vzniku požáru byla technická závada. O co konkrétně šlo, vyšetřovatelé hasičů zjišťují.

 

"Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na necelých šest milionů korun," dodal mluvčí hasičů.
 

vbo TN.cz