Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 12. 2017
Je tam už od soboty

Jezevčík Milda uvízl ve skalách. Hasiči od rána bojují o jeho život

Boj o život psa ve skalách u Bernartic - 2
Zdroj: HZS Plzeňský kraj

V pondělí ráno dostali hasiči z Plzeňského kraje hlášení o jezevčíkovi, který v sobotu zaběhnul při lovu do opuštěného kamenolomu a zůstal tam uvězněn. Pes je vysílený, hladový a promrzlý, hasičům se ale občas ozve, a tak nadále bojují o jeho život.

Připomíná to příběh Bárta, který v létě sledovala celá republika. Lovecký border teriér se vydal uprostřed Českého ráje za liškou a uvízl v noře. Přežil v ní neuvěřitelných 16 dní, než se dostal ven. To už málokdo věřil, že se Bárta podaří zachránit.

 

16

GALERIE: Záchrana jezevčíka Mildy

Zdroj: HZS Plzeňský kraj

Boj o život psa ve skalách u Bernartic - 3

Hodnocení:

 

Teď bojují hasiči na Plzeňsku o život jezevčíka Mildy. Když se o psovi, který zalezl do zbouraného kamenolomu a zůstal tam uvězněn, v pondělí dozvěděli, vyslali na místo jednotku ze Staňkova. Pes je uvězněný v lokalitě mezi obcemi Bernartice a Vidice na Tachovsku už od soboty.

 

"Po příjezdu na místo zásahu velitel zásahu okamžitě pochopil, že na místě události sami nestačí a požádal tedy o vyslání dalších jednotek. Operační středisko vyhlásilo poplach i jednotkám na stanicích Domažlice a Plzeň Košutka i v obcích Horšovský Týn, Mířkov, Stráž a Vidice," uvedli hasiči na svém webu.

 

 

Od devíti hodin ráno prokopávají kameny a prohledávají spáry štěrbinovou kamerou. Zákrok probíhá ve velmi náročném terénu a ve velké zimě. Hasiči zkusili už několik cest, k psovi je ale nedovedly. Motivuje je, že se občas pes ozve. V podvečer přislíbili, že ve svém snažení neustanou ani v noci.

vbo TN.cz