Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 2. 2018
VIDEO

Jihlavská ZOO hlásí přírůstek. Sameček antilopy dělá první kroky

Zdroj: TV Nova

V jihlavské zoologické zahradě mají nový přírůstek. Před pár dny se tam narodilo mládě nyaly nížinné, což je jihoafrická antilopa, která má ráda teplo a naše mrazy jí moc nesvědčí. Přesto se má docela k světu a natočit ho chtělo i trochu odvahy.

Je mu teprve týden a dělá první kroky. Zrovna radostí ale tenhle antilopí kluk neskáče - je totiž pět pod nulou - což zrovna nyaly nížinné, které jsou jinak doma na jihu Afriky moc nemusí.

 

"Teď přes zimu se mohou jít proběhnout do menšího výběhu, ale jinak jsou uvnitř," prozradil TV Nova mluvčí jihlavské ZOO Martin Maláč.

 

Natáčení malého antilopáka se ale moc nelíbilo jeho mámě Trize. Naježená srst ukazovala, že chce svého potomka chránit. Mohla by zaútočit na kohokoliv, kdo by se k mláděti přiblížil.

 

 

Antilopí kluk teď sice vypadá zbarvením jako kopie mámy, ale až vyroste bude úplně jiný - po tátovi. Narostou mu obří rohy a srst se mu zbarví do tmavě hněda.

 

Na jeho výchovu navíc budou už odmala kromě rodičů dohlížet trošku netradičně i pižmovky ostruhaté a marabu africký, právě oni totiž mají s rodinkou jihlavských nyal nížinných společný výběh.
 

vbo TN.cz
Reklama