Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 11. 2017
drsné stěhování

Jihlavská zoo slaví nový přírůstek, v zahradě mají ohromného tygra

Zdroj: TV Nova

V Jihlavské zoo mají vzácný přírůstek. Přivezli samce tygra sumaterského. Má jediný úkol, měl by zajistit zahradě novou tygří populaci. Jak převoz velké a nebezpečné šelmy probíhal, natočil štáb TV Nova.

Ze speciální bedny na převoz pětiletého Dandyse, samce tygra sumaterského ošetřovatelé nahánějí do připravené klece.Po dvou a půl hodinovém kodrcání po D1 z Brna do Jihlavy mu ještě zbývá přežít převoz do pár desítek metrů vzdáleného výběhu.

 

O zábavu bude mít bude mít tygr vážící 140 kilo postaráno, hned vedle bydlí o rok mladší samice Cinta, jeho budoucí nastávající. Samce tygra teď čekají jen samé příjemné věci , měl by tu zplodit mladé.

 

Bylo by to zapotřebí. Tygři sumaterští původem z indonéského ostrova Sumatra jsou vyhynutím kriticky ohroženým druhem. Na celém světě jich zbývá posledních několik stovek.

 

 

V nejbližší době by měly proběhnout námluvy, zatím to ale vypadá na tichou domácnost. Vše se rázem mění, když tygry ošetřovatelé pustí k sobě, to spolu hned laškují a hrají si. A pokud vše dobře dopadne, už na jaře by se v Jihlavě mohli narodit malí tygříci. Tím by ale paradoxně líbánky pro Dandyse s Cintou skončily a on by se musel vrátit zpátky do brněnské ZOO.
 

David Pik/klma tn.cz / TV Nova
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama