Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 6. 2017
unikátní test

Jste typičtí Češi? Zkuste rychlý test: Stačí namalovat kroužek!

Kreslení
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Vyzkoušejte si jednoduchý test. Nakreslete si kolečko a zjistěte, jestli postupujete jako většina Čechů.

V loni v listopadu vydala společnost Google novou online hru s názvem Quick, Draw!, ve které mají uživatelé 20 sekund na nakreslení různých obrazců - kreslí například velblouda a pračku.

 

Pro hráče slouží k vyplnění volného času. Cíl hry je však zcela jiný - odborníci se snaží zjistit, jak lidé z různých zemí kreslí. Odborníci se zaměřili, jak malují zcela obyčejný kruh.

 

 

Zjistili, že styl kreslení je spojen s geografií a kulturní výchovou, která je hluboce zakořeněná už stovky let. K posouzení mají dostatek materiálu - v květnu letošního roku získala hra 50 milionů unikátních kreseb.

 

Jak kreslí Češi 

Odborníci porovnali kruhy ze 148 zemí. Rozlišovali, jestli je lidé kreslí ve směru hodinových ručiček, nebo v protisměru. Češi kreslí kruh stejně jako například Rakušané a lidé z Ameriky - tedy proti směru hodinových ručiček a ve velmi podobném stylu.

 

Kruhy
 

 

Češi se tím společně s Američany liší od Japonců. Ti kruh kreslí především po směru hodin. Styl koleček se výrazně od Česka liší například v Číně. Důvodem je jiný styl písma, který používají.

has TN.cz

Diskuze

20.6. | 10:48 Roman Skala
2
Náhlasit nevhodný komentář
Vidím, že Chujmi Trhnisi má sourozence.
20.6. | 10:26 Benito Juarez
4
Náhlasit nevhodný komentář
Nechci brát Google nějaké iluze, ale je to o tom, jak se učí předškoláci a školáci kroužek malovat od učitelek.A v podstatě se dá říci,že tam, kde působili Moravští bratři, tam kroužek malují obdobně(ČR,Rakousko,USA,...).
20.6. | 10:10 Bohumír Panuš
7
Náhlasit nevhodný komentář
Roman Skala - tak to bude nejlepší když se tam vrátíš.
20.6. | 06:14 Roman Skala
3
Náhlasit nevhodný komentář
Nevim co je kroužek. Ja jsem privandroval z Altaje.