Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.3. 2017 16:28
tragédie v Damašku

"Všude bylo hodně krve!": Atentát na justiční palác nepřežilo 31 lidí

Útok v Damašku
Zdroj: Profimedia

Životy nejméně 31 lidí si ve středu vyžádal útok sebevražedného atentátníka na justiční palác v Damašku. Další sebevražedný atentátník se pak zabil v jedné z tamních rastaurací. Kolik lidí zemřelo, není jasné. Právě na středu 15. 3. připadá smutné 6. výročí zahájení syrského konfliktu.

Nejméně 31 lidských životů si podle syrské agentury SANA vyžádal středeční útok sebevražedného atentátníka na justiční palác v Damašku.

 

Další asi sotvka lidí je zraněná, kolik jich je v ohrožení života, není jasné. Stejně tak se zatím neví ani to, kolik útočníků ve skutečnosti bylo. Podle syrské televize byl atentátník jeden, další zahraniční zdroje ale hovoří o více lidech.

 

Útok v Damašku
Zdroj: Profimedia

 

 

Útočník odpálil bombu poté, co se ho policie pokusila zastavit ve vstupu do budovy soudu. "Zavládla panika, protože výbuch byl velmi silný. Utekli jsme do knihovny v nejvyšším patře, všude bylo hodně krve," řekla agentuře AFP advokátka, která v soudní budově v době útoku byla.

 

Vláda nařídila okamžité vyklizení oblasti, obávala se totiž dalšího napadení. A k tomu opravdu došlo. Výbuch otřásl i restaurací na západním předmětí v Damašku.

 

Atentátník se odpálil v den šestého výročí od zahájení syrského konfliktu. Jedná se o druhý velký útok v Damašku za poslední týden. V sobotu při dvou bombových útocích zemřelo 40 lidí.

lud TN.cz