Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.6. 2018 20:31
nabídky aerolinek

K levným letenkám jídlo na palubě nedostanete! Vyplatí se hledat

Zdroj: TV Nova

Češi se v souvislosti s létáním často ptají na jídlo, které během letu dostanou. Jenže řada aerolinek po vzoru těch níkzkonákladových občerstvení na palubách omezila a někde zadarmo cestující nedostanou ani vodu. O tom, zda je v ceně letenky také jídlo, byste se měli informovat při jejím nákupu.

Pivo, víno, řízky, těstoviny nebo třeba steak, to vše si můžete dál na palubě letadla cestou na dovolenou, většinou si ale připlatíte.

 

"Každá letecká společnost má trochu jinak upravené své jídlo na palubě a je důležité se zeptat ještě před tím, než si letenku koupím, co vlastně na palubě dostanu za stravování a co ne," uvedl mluvčí Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

 

"V případě občerstvení skutečně hraje svou roli délka letu, na krátkých letech zejména po Evropě už občerstvení není v té standardní nabídce letecké společnosti," uvedl ředitel letenkového portálu Josef Trejbal.

 

A zatímco některé letecké společnosti nabízejí automaticky nápoje a jídlo v ceně letenky, jinde nemusíte bezplatně dostat ani obyčejnou vodu, ta vás pak u českých společností vyjde minimálně na padesát korun.

 

 

Nabídky vybraných společností startujících z mezinárodního letiště Václava Havla: Fisher, EasyJet (ENG), Wizzair, TravelService, ČSA, AirFrance (ENG), Emirates, SmartWings.

 

14

GALERIE: Nabídky vybraných leteckých společností

Zdroj: SmartWings

Nabídka společnosti SmartWings

Hodnocení:

 

"Často si lidé kupují letenku jenom podle ceny a někdy, kdyby si koupili možná o něco dražší letenku včetně těch věcí, které jsou na palubě, tak by je to vyšlo levněji, než když letí a musí si ty věci kupovat," vysvětlil Papež.

 

 

Rozhodně se proto vyplatí vzít si na palubu dostatek hotovosti, za teplé jídlo pro jednu osobu dáte u českých leteckých společností zhruba 350 korun, dětské jídlo pak na palubě koupíte za dvě 200, pokud si budete chtít dát třetinku piva v plechovce, dáte za ni kolem 75 korun, sklenka vína vás vyjde i na 110 korun a káva na 60.

 

Rozdílné ceny i kvalitu občerstvení můžete očekávat u zahraničních aerolinek. "Především společnosti ze středního východu a z Asie poskytují na palubách velice dobrý servis a můžete si dokonce vybírat z několika jídel, jako byste byli v restauraci," doplnil Papež.

klma tn.cz / TV Nova