Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 7. 2017
Exkluzivní rozhovor

Kajínek je na svobodě přesně dva měsíce! Prozradil, co je nového

Zdroj: TV Nova

Jiří Kajínek se dostal na svobodu přesně před dvěma měsíci. Za tu dobu se stihl blíže seznámit se svou přítelkyní, sehnal si bydlení a má novou práci. Co dalšího se u propuštěného vězně změnilo, zjišťovala reportérka TV Nova Karla Mráčková.

Před dvěma měsíci bylo Jiřího Kajínka všude plno. Po 23 letech se odsouzený dvojnásobný vrah díky prezidentské milosti dostal z vězení. Jeho první kroky na svobodě sledovala většina médií a s nimi i statisíce Čechů. Teď už ale o něm téměř není slyšet.

 

Co všechno se u Kajínka za dva měsíce na svobodě změnilo? Podle svých slov se zapojil do běžného života a pokud by ho reportérka Karla Mráčková na výročí propuštění neupozornila, snad by si ani nevzpomněl. "Dneska je vlastně dvouměsíční výročí, to máte pravdu," uvědomil si.

 

Má se prý skvěle, všechno mu vychází. "Hodně pracuju a věřím, že se lidem budou výsledky mé práce líbit. Kdo bude mít zájem, ten se brzy dozví něco víc," říká omilostněný vězeň. Více o své práci ale prozradit nechtěl.

 

Zato se rozpovídal o novém autě, ze kterého má velkou radost. "Jinak všechno zůstalo při starém. Pracuju s počítačem, mám vlastní email a všechno. S tím mi pomáhá paní doktorka (Kajínkova přítelkyně - pozn. red.), bydlíme spolu. Vše běží tak, jak má, jsem moc spokojený," tvrdí.

 

 

Zatím si prý Kajínek užívá svobody a na dovolenou se nechystá. "Na to není čas. Pro mě je navíc dovolená už to, že nejsem ve vězení. Jdu si zaplavat, ale že bych letěl k moři, to ne. Moře nikam neuteče a naše země je nádherná. Pořád si to uvědomuju," popisuje své pocity.

 

"Přišel jsem z pekla do ráje, na což se zvyká moc dobře," pokračoval Kajínek. Stále ho prý zastavují lidé, kteří mu fandí. "Kdekoliv potkávám lidi, tak mě podporují. Vysvětluju si to tak, že lidi nejsou hloupí a dokázali si udělat vlastní názor," sdělil vězeň.

 

Jediné, s čím měl po propuštění problém, byl spánek včetně vstávání a usínání v jiný čas, než byl zvyklý. "Říkal jsem si, že budu mít problém vydržet do deseti hodin nespat, protože jsem měl 23 let spánkový deficit. Ale teď už si zvykám, že den má víc hodin, někdy pracuju i do noci," prohlásil Kajínek.

 

 

I přes milost se stále snaží o znovuotevření svého případu. Chce očistit své jméno, nikdy prý nechtěl dosáhnout pouze propuštění z vězení. "Můj postoj je stále stejný, tam není co měnit. Věříme tomu, že se dopracujeme k obnově řízení, to je můj cíl," uzavřel Kajínek.

 

Jiří Kajínek byl v roce 1998 odsouzen za vraždu podnikatele Štefana Jandy a jeho bodyguarda Juliána Pokoše. Podle rozsudku se také pokusil zavraždit jeho bratra a dalšího Jandova ochránce Vojtěcha Pokoše, ten ale přežil a později se stal korunním svědkem.

 

Kajínek vždy tvrdil, že je nevinný, a snažil se o obnovu soudního procesu. Prezident Miloš Zeman ho omilostnil 23. května 2017, prominul mu zbytek doživotního trestu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DRSNÉ DETAILY: Jaký byl Kajínkův sex za mřížemi? Jeho přítelkyně promluvila!

POŘÁDNÉ NERVY: Z čeho měl Kajínek obavy po propuštění? Jedné osobě se musel o víkendu postavit tváří v tvář!

epa TN.cz
Reklama