Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 8. 2017
Chystá obnovu procesu?

Kajínek znovu u soudu v Plzni! Celé hodiny zkoumal svůj spis

Jiří Kajínek venku z vězení - 3
Zdroj: ČTK
Jiří Kajínek krátce po propuštění z vězení (archivní foto)

Jiří Kajínek strávil několik hodin u soudu. Neseděl však na lavici pro obžalované, ale podrobně zkoumal svůj spis. Zřejmě se chystá na obnovu procesu, o které mluvil už po propuštění z vězení.

O páteční nevšední návštěvě u Krajského soudu v Plzni informoval portál Lidovky.cz. Že si byl prostudovat svůj spis, potvrdil i sám Jiří Kajínek. "Nepopírám, že jsem byl u krajského soudu podívat se do toho spisu. Informaci, kterou jste získal, je správná," sdělil portálu.

 

Právě plzeňský soud poslal Kajínka v červnu 1998 na doživotí za mříže. Podle rozsudku zastřelil několika ranami podnikatele Štefana Jandu i jeho ochránce Juliána Pokoše a pokusil se zabít také Pokošova bratra Vojtěcha.

 

Kajínek ale od začátku procesu tvrdí, že je nevinný. Snažil se to prokázat i z vězení, odkud několikrát žádal o obnovu procesu. To ale příslušný soud pokaždé odmítl. Kajínek by totiž musel přijít s novými důkazy, které by opravdu mohly zvrátit původní rozhodnutí.

 

O tom, že bude chtít proces znovu otevřít, mluvil nejznámější český vězeň i na svobodě. "Můj postoj je stále stejný, tam není co měnit. Věříme tomu, že se dopracujeme k obnově řízení, to je můj cíl," uvedl v rozhovoru pro TN.cz.

 

 

Tomu by napovídalo i Kajínkovo studium spisu, který prý viděl poprvé od verdiktu. Soud ale zatím žádný takový podnět nedostal. "Návrh na obnovu řízení nebo jiný návrh v dotčené věci podán nebyl," prohlásil pro portál předseda plzeňského krajského soudu Miloslav Sedláček.

 

Prezident Miloš Zeman omilostnil Jiřího Kajínka 23. května 2017, prominul mu zbytek doživotního trestu. Z Kajínka se tak stala velká celebrita, novináři ho pronásledovali na každém kroku. V poslední době ale prý odsouzený vrah pracuje na novém projektu, a tak o něm není skoro slyšet.

 

Rozhovor s Jiřím Kajínkem dva měsíce po propuštění z vězení:


ČTĚTE TAKÉ:

Tatiana Vilhelmová: Jsem šťastná, že hraji v Kajínkovi

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.8. | 08:26 Milan Mašek
17
Bohužel příslušný soudce nebude nikdy moci být trestně ani profesně postižen za ...
9.8. | 11:23 skeptikus
-8
..co taky můžeš ztratit zmetku. Milost jsi dostal, odsouzenej vrah jseš, takže ...
22.8. | 20:42 Sergej Zajicev
4
Náhlasit nevhodný komentář
Soud v Plzni nikdy mu nedá za pravdu . Šli by proti sobě , a stálo by je to místo a finance . Na druhou stranu , spoustu policajtu v ČR bylo na pojeno na zločinecké bandy ,nebo šéfovali tomu sami . Důkazem je tomu ,že několik náčelníku spáchalo sebevraždu v minulosti
9.8. | 16:29 skeptikus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
9.8. | 15:10 Milan Pokorný ..blablabla howno! Takových "neprávem odsouzenejch" máš plný věznice. Jalový řečičky, stejný jako vede každej z nich. Šmejd, jehož kauza prošla mnoha odvoláními, dovoláními a cojávímjakejch přezkoumání jenom prudí. Stydět by se měl a zalézt do nory hajzl ...
9.8. | 15:10 Milan Pokorný
2
Náhlasit nevhodný komentář
skeptikus skus se vžíd do situace odsouzanýho neprávem,kde všichni budou proti tobě ,magore
9.8. | 11:40 reypal
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Jo,dělejte z omilostněného zločince hrdinu.
9.8. | 11:23 skeptikus
-8
Náhlasit nevhodný komentář
..co taky můžeš ztratit zmetku. Milost jsi dostal, odsouzenej vrah jseš, takže proč se v tom nešťourat a neotravovat, že? Trochu pokory a vděčnosti by ti hajzle slušelo, za komoušů bys za svý zločiny visel..
9.8. | 11:20 lenka nováková
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Už s ním dejte pokoj, ať je rád, že je na svobodě a někde se do konce života zašije a nesere ...
9.8. | 09:08 kimy69
-7
Náhlasit nevhodný komentář
Kdy že ta pracovní smlouva končí tomu Zemanovi ?
9.8. | 08:26 Milan Mašek
17
Náhlasit nevhodný komentář
Bohužel příslušný soudce nebude nikdy moci být trestně ani profesně postižen za to, čeho se vůči němu dopustil. Ale aspoň se o jeho excesech bude vědět.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme