Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2017 10:35
Milost pro Kajínka

Kajínek z vězení vyjde jako milionář! Jak si peníze vydělal?

Jiří Kajínek
Zdroj: Profimedia
Jiří Kajínek u soudu (archivní foto)

Už za několik dní se může Jiří Kajínek dostat na svobodu. I když to venku nebude mít lehké, jedna věc mu život usnadní - může si konečně užít vydělaných peněz. A těch rozhodně není málo!

Z nejznámějšího českého vězně je milionář! Ne že by práce za mřížemi tolik vynášela. Peníze vydělal díky tomu, že jeho příběh zaujal řadu tvůrců a následně i diváků. Jak zjistil deník Blesk, za film Kajínek dostal odsouzený muž tučný honorář.

 

"Přesnou částku, kterou obdržel, říct nemohu, jsem vázaný mlčenlivostí, ale jsou to peníze, které mu mohou pomoct, aby se zařadil v pohodě do společnosti. Pokud bude šetřivý, může být velice dobře zaopatřený na delší dobu," prozradil deníku režisér úspěšného snímku Petr Jákl.

 

 

Podle různých odhadů si Kajínek za film přišel asi na 1,5 milionu korun. Dalšího asi půl milionu mu vydělala kniha Můj život bez mříží, která vyšla před třemi lety. Desítky tisíc mu pak vynesly billboardy, na kterých propagoval Rádio Kiss se sloganem "Rádio na doživotí".

 

Reportáž o Jiřím Kajínkovi ze Střepin:

 

Kajínek tak hned po propuštění nebude muset shánět práci a bude si moct užívat svobody. Za mřížemi měl určitě dost času na přemýšlení, co s vydělanými penězi udělat.


ČTĚTE TAKÉ:

Tatiana Vilhelmová: Jsem šťastná, že hraji v Kajínkovi

TO JE SÍLA: Muž, který usvědčil Kajínka se vyjádřil k jeho propuštění! Z jeho vzkazu mrazí

epa TN.cz